جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تاثیر همزمان اندر کنش سیال- آب و خاک -سازه بر روی پاسخ لرزه ای مخزن فلزی

  چکیده

  مخازن هوایی آب جزو آن دسته از سازه های با اهمیت بالا می باشند که علاوه بر ذخیره و تامین آب آشامیدنی باید پس از وقوع زلزله نیز قابلیت بهره برداری ، تامین و تعدیل فشار در شبکه آب رسانی را داشته باشند. عملکرد مناسب مخازن هوایی هنگام وقوع زلزله از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا با تخریب این مخازن، تامین آب شرب، فعالیت های امداد رسانی و اطفاء حریق احتمالی با مشکلاتی مواجه می شود. اندر کنشی که در مخازن هوایی حائز اهمیت است، اندر کنش سیال و سازه می باشد که در این مقاله سیال مورد نظر آب است. با توجه به توضیحات مبسوط داخل مقاله، در این مقاله اندرکنش سیال و سازه از دیدگاه اویلری مورد بررسی قرار گرفته است. از طرفی همواره درستی این فرض که پایه سازه را گیردار و ثابت در نظر می گیریم، مورد شک و تردید مهندسین سازه بوده است. زیرا در صورتی که خاک زیر سازه نرم باشد، تغییراتی اساسی در ورودی لرزه ای سازه رخ خواهد داد. در این مقاله اثرات همزمان اندر کنش سیال-سازه و خاک۔ سازه در نظر گرفته شده است. همچنین مخزن هوایی فلزی در ۴ حالت مختلف تحت دو شتاب نگاشت طبس و السنترو قرار گرفته است و جا به جایی و برش پایه مورد مقایسه قرار گرفته اند. نتایج نشان می دهد که ارتفاع آب مخزن، نوع شتاب نگاشت مورد نظر و اثر اندر کنش آب-سازه بر روی دو پارامتر بالا تاثیر مستقیم داشته و در اکثر موارد باعث کاهش با افزایش این پارامترها شده است.

  کلمات کلیدی: مخزن آب، سازه، سیال، زلزله

  نویسندگان: مریم رحمانی ( دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تربت جام)، سجاد بایگی (دانشگاه آزاد اسلامی، واح تربت جام) 

  محل و سال انتشار: کنفرانس ملی تحقیقات بنیادین در عمران، معماری و شهر سازی، تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: رحمانی، مریم؛ بایگی، سجاد؛ ۱۳۹۷، تاثیر همزمان اندر کنش سیال- آب و خاک -سازه بر روی پاسخ لرزه ای مخزن فلزی، کنفرانس ملی تحقیقات بنیادین در عمران، معماری و شهر سازی، تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع مخازن ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی