جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی دقت و صحت تحلیل پوش آور مودال برای پل های منحنی و اثر پارامترهای مختلف بر رفتار لرزه ای آن
  23 views   در تاریخ: ۲۹ /مهر /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  این پژوهش به بررسی دقت و صحت تحلیل پوش آور مودال برای پل های منحنی و اثر پارامترهای مختلف بر رفتار لرزه ای آن میپردازد. پل های قوسی در گذشته حاصل دست رنج مهندسین که هنر خود را در ساخت این نوع پل ها در طول سالیان دراز به نمایش گذاشته اند می باشد. پل قوسی نوعی پل است که در قسمت انتهایی دارای تکیه گاه هایی به شکل قوس منحنی است.با توجه به اصول مقاومت مصالح، شعاع قوس وابعاد این پل ها را طوری انتخاب می کنند که بارهای قائم وارده تبدیل به یک نیروی فشاری در امتداد قوس شود. عملکرد پل ها به عنوان یک سیستم سازه ای ساده، به علت اهمیت در شریان های حیاتی حمل و نقل همواره مورد توجه بوده است. هدف اصلی این مطالعه بررسی کاربرد روش تحلیل پوش آور مودال برای پل های منحنی می باشد. از دیگر اهداف این تحقیق می توان اثر پارامترهای مختلف پل ها از قبیل مقاطع، طول شعاع انحنا و ارتفاع اسکله بر رفتار پل های منحنی فولادی در یک پدیده لرزه ای بزرگ اشاره کرد. انجام تحلیل پوش آور مودال برای پل های منحنی مدلسازی شده با استفاده از نرم افزار SAP2000 صورت گرفته است. در مقایسه تحلیل تاریخچه زمانی و بار افزون یک مدل، میزان جابجایی به ترتیب ۰٫۵ سانتیمتر و ۱۸ سانتیمتر بدست آمده که نشان دهنده افزایش چشم گیر بیشترین جابجایی سازه می باشد. با افزایش ۳۳ درصدی طول و شعاع قوس نیروی برش پایه به میزان ۵۱ درصد افزایش می یابد. در نتیجه استهلاک انرژی توسط پل بیشتر و عملکرد مطلوبتر می شود. همچنین با افزایش ۳۰ درصدی مقاطع تیر و ستون، ۳۵ درصد افزایش برش پایه داشته ایم. و با افزایش ارتفاع ستون ها به میزان ۲ درصد شاهد افزایش ۱۵ درصدی نیروی برش پایه با کنترل لاغری ستون می باشیم.

  کلمات کلیدی: پوش آور مودال، پل های منحنی، منحنی ظرفیت، تاریخچه زمانی، جابجایی

  نویسندگان: فهیمه جمال لیوانی (کارشناس ارشد عمران سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان)، سید محسن نقیبی (دانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان)

  محل و سال انتشار: کنفرانس ملی تحقیقات بنیادین در عمران، معماری و شهر سازی، تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: جمال لیوانی، فهیمه؛ نقیبی، سید محسن؛ ۱۳۹۷،

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی “انواع پل ” با استفاده از نرم افزار SAP2000 همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی