جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی المان محدود اثرات افزودن سخت کننده قائم بر منحنی ظرفیت و توزیع کرنش های پلاستیک در دیوار های برشی فولادی با بازشو میانی
  16 views   در تاریخ: ۲۸ /مهر /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  لرزه خیزی کشور ها و اهمیت طراحی مقاوم سازه ها در برابر نیروهای جانبی، از امور حیاتی برای آینده و توسعه پایدار است. طراحان کشور همیشه با نیروهای ثقلی و نحوه طراحی مقاوم برای این چنین نیروهای آشنایی کافی داشته و بخوبی این امر را بجا آورده اند. آثار تاریخی حاکی از سابقه ی دیرینه سازندگان ایرانی در این عرصه می باشد. درسالهای اخیر با توجه به توسعه شهرها وترقی ساخت وساز در هر گوشه از کشورها، لزوم توجه به مساله زلزله ودرساختمانهای بلند مرتبه اهمیت دادن به نیروی باد را برای طراحان مسئله ای جدی ساخته است. به منظور مهارنیروهای جانبی از انواع مختلف سامانه های باربر جانبی استفاده می شود که هر یک دارای ویژگیهایی است. انتخاب نوع سامانه مقاوم در برابر نیروهای جانبی بستگی به ترکیب بارگذاری، چگونگی رفتار سازه، نحوه هدایت بارهای ثقلی به پایه وطرح معماری دارد. بعلاوه انتخاب نوع سامانه مقاوم در برابر بارهای جانبی علاوه بر موارد فوق، بستگی به ابعاد هندسی سازه محدودیت های آیین نامه ای، مقدار نیروی جانبی، حداکثر تغییر مکان وغیره دارد . هدف اصلی استفاده از دیوار برشی فولادی به عنوان یک سیستم سازه ای در ساختمان، مقاومت در برابر نیروهای برشی و لنگر های واژگونی ناشی از بار های جانبی است. دیوار های برشی فولادی در تعداد زیادی از ساختمان های ساخته شده در دهه های گذشته، به کار رفته اند. دیوار برشی فولادی یک سیستم مقاوم در برابر بارهای جانبی است که به طرز مؤثری قابلیت مهاربندی ساختمان در مقابل بار های زلزله و باد را دارا می باشد. این سیستم در ساخت ساختمان های جدید و مقاوم سازی ساختمان های موجود به کار می رود. دیوار برشی فولادی از نظر اجرایی بسیار ساده بوده و هیچگونه پیچیدگی خاصی در آن وجود ندارد. با توجه به اینکه ورق های استفاده شده در جان سیستم دیوار برشی فولادی دارای ضخامت ناچیزی می باشند، لذا سختی خمشی ورق های جان دیوار برشی فولادی بسیار کم می باشد. یکی از روش های افزایش سختی دیوار برشی فولادی، افزایش سختی ورق ها ی جان می باشد. افزایش سختی ورق های جان به تنهایی، موجب افزایش وزن فولاد مصرفی و همچنین افزایش هزینه ساخت سیستم دیوار برشی فولادی می شود. از طرفی در دیوار های برشی فولادی دارای بازشو، به علت کمانه کردن ورق های لبه های بازشو، تسلیم شدگی در این ورق ها ملاحظه می گردد. همچنین در دیوار های برشی فولادی دارای بازشو که دارای بیش از یک بازشو در هر طبقه می باشند، در فواصل بین بازشو ها به دلیل سختی پایین ورق، کمانش های موضعی ممکن است به وجود آید. یکی از روش هایی که می تواند رفتار کمانشی دیوار ها را بهبود بخشد، افزودن سخت کننده ها می باشد.

  کلمات کلیدی: دیوار برشی، کرنش پلاستیک، سخت کننده، بازشو

  نویسندگان: غلامرضا قدرتی امیری (عضو هیئت علمی دانشگاه علم وصنعت)، محمد خراسانی (عضو هیئت علمی موسسه اموزش عالی اریان)، بهزاد طاهرپور (دانشجوی موسسه اموزش عالی اریان)، ایرج ارمش (فارغ التحصیل ارشد موسسه اموزش عالی اریان)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، دانشگاه تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: قدرتی امیری، غلامرضا؛ خراسانی، محمد؛ طاهرپور، بهزاد؛ ارمش  ایرج؛ ۱۳۹۷، بررسی المان محدود اثرات افزودن سخت کننده قائم بر منحنی ظرفیت و توزیع کرنش های پلاستیک در دیوار های برشی فولادی با بازشو میانی، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، دانشگاه تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع دیوار برشی ” با استفاده از نرم افزار ANSYS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی