جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تاثیر مقطع تیر کاهش یافته بر میزان شکل پذیری و مقاومت نهایی سیستم مهاربند زانویی با استفاده از تحلیل استاتیکی غیر خطی
  23 views   در تاریخ: ۲۲ /مهر /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  اتصال استخوانی شکل پذیری بالایی داشته و با ایجاد مفصل پلاستیک در منطقه باریک شده ضمن محافظت از اتصال، اتلاف انرژی بیشتری در پی خواهد داشت. در این پژوهش سعی می شود با استفاده از تیر با مقطع کاهش یافته، ظرفیت لرزه ای سیستم مهاربند زانونی را بهبود داد. در این مقاله شش مدل در نرم افزار المان محدود ANSYS مدلسازی شد و در پایان با یکدیگر مقایسه شده که نتایج این تحلیل ها مشخص نمود که استفاده از عضو زانویی با مقطع کاهش یافته نسبت به کاهش نیافته باعث بهبود ویژگی ها و مشخصات سازه به طرز چشمگیری خواهد شد. به این صورت که استفاده از عضو زانویی با مقطع کاهش یافته باعث افزایش مقاومت نهایی سازه و در عین حال سبب کاهش ضریب رفتار آن خواهد شد. در این نوشتار مقایسه حالت تیر کاهش یافته با کاهش نیافته به وضوح وضعیت فوق الذکر را نشان میدهد. تصاویر و توضیحات لازم به اختصار در متن مقاله آمده است.

  کلمات کلیدی: مقطع کاهش یافته، تحلیل غیر خطی، مفصل پلاستیک، باربری جانبی، مهاربند زانوئی

  نویسندگان: حسین مرادی (دانشجوی فوق لیسانس مهندسی عمران گرایش سازه دانشگاه آزاد واحد بندرعباس)، مسلم محمدی سلیمانی (استادیار دانشگاه پیام نور)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، دانشگاه تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: مرادی، حسین؛ محمدی، مسلم؛ ۱۳۹۷، بررسی تاثیر مقطع تیر کاهش یافته بر میزان شکل پذیری و مقاومت نهایی سیستم مهاربند زانویی با استفاده از تحلیل استاتیکی غیر خطی، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، دانشگاه تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع مهاربندها ” با استفاده از نرم افزار ANSYS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی