جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مکان یابی تابلوهای پیام متغیر برون شهری با استفاده از GIS (مطالعه موردی: محور سنندج به سقز)
  21 views   در تاریخ: ۲۱ /مهر /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی حمل و نقل  

  چکیده

  امروزه با توجه به اهمیت روزافزون کنترل ترافیک و سیستم های حمل و نقل جادهای و انتقال اطلاعات و گزارش های لحظه ای وضعیت مسیرها به رانندگان، جایگاه ویژهای برای سیستم های حمل و نقل هوشمند ایجاد شده است. یکی از بخش های اصلی این سیستم ها قسمت اعلان وضعیت جاده و وضعیت ترافیک می باشد که می توان به تابلوهای پیام متغیر اشاره کرد که در صورت نصب این تابلوها در مکانی مناسب، با تأثیرگذاری بر رفتار رانندگان به بهبود جریان و عملکرد ترافیک منجر می شوند. مهمترین مرحله بر تأثیرگذاری تابلوهای پیام متغیر، مکانیابی مناسب این تابلوها می باشد از آنجاییکه برای مکانیابی معیارها و شاخص های متفاوتی با ارزش های متفاوت وجود دارد در این پژوهش از سیستم های اطلاعات جغرافیایی و مدل تحلیل سلسله مراتبی برای این منظور استفاده شده است. محور مورد مطالعه نیز محور سقز – سنندج در استان کردستان می باشد که در حال حاضر هیچگونه تابلوی VMS در این محور وجود ندارد و با توجه به  نیازمندی های این محور برای اطلاع رسانی از وضعیت قسمت های مختلف مسیر در این پژوهش قسمت های بهینه برای استقرار این نوع تابلوها با استفاده از معیارهایی (همچون دسترسی به تاسیسات زیربنایی، طرح هندسی مسیر و نقاط حادثه خیز) استخراج و پیشنهاد گردیده است. پس از استخراج نقشه پهنه بندی نهایی مطلوبیت استقرار تابلوهای VMS استقرار تابلوهای این نقشه به ۵ پهنه از مطلوبیت بسیار زیاد تا مطلوبیت بسیار نامناسب تقسیم بندی گردید، بر اساس این نقشه در طول در طول محور سقز تا سنندج ۲۳ قسمت بهعنوان قسمتهای مطلوب از کیلومتر ۲٫۷ (سقز) تا کیلومتر ۱۶۸ (سنندج) برای  استقرار تابلوها پیشنهاد میگردد.

  کلمات کلیدی: سیستم حمل و نقل هوشمند، تابلوهای پیام متغیر، مدل تحلیل سلسله مراتبی، مکانیابی، محور سقز- سنندج

  نویسندگان: حامد منصوری (کارشناس ارشد راه و ترابری، سنندج، ایران)، رامین کیامهر (دانشیار، گروه فنی و مهندسی ، دانشگاه زنجان، زنجان، ایران)، مسعود اسدی (مدرس گروه عمران، گرایش راه و ترابری، دانشگاه غیرانتفاعی روزبه، زنجان، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: منصوری، حامد؛ کیامهر، رامین؛ اسدی، مسعود؛ ۱۳۹۷، مکان یابی تابلوهای پیام متغیر برون شهری با استفاده از GIS (مطالعه موردی: محور سنندج به سقز)، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.


  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی