جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقایسه ی روش های مختلف بتن ریزی در زیر آب
  6 views   در تاریخ: ۲۱ /مهر /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  بتن ریزی در زیر آب یکی از قدیمی ترین روش های قراردادن بتن زیر آب برای ساخت سازه های آبی مانند بندرها، پل ها، آبراهه ها و دیگر سازه های مشابه است. این امر منجر به توسعه روش های مختلف اجرای پروژه های بتن ریزی در زیر آب از گذشته تا به امروز شده است. در این مقاله پس از معرفی روش های بتن ریزی در زیر آب نظیر بتن ریزی با لوله ترمی، بتن ریزی باجام، بتن ریزی با پمپ، بتن ریزی با دریچه هیدرولیکی، بتن ریزی با شیرهای پنوماتیک، بتن ریزی با بتن های ان دی سی، بتن ریزی کیسه ای و بتن ریزی با لحاف (لحاف بتنی)، نسبت به ارزیابی هرکدام از روش ها اقدام شده است. بررسی ها نشان می دهد بتن ریزی با لوله ترمی از قابلیت بالایی در اجرای بتن ریزی های حجیم برخوردار است، و بتن ریزی با پمپ دارای سرعت اجرایی بالایی می باشد و درعین حال از قابلیت بالایی در بتن ریزی در سازه هایی که دارای دسترسی دشوار هستند، برخوردار می باشد.

  کلمات کلیدی: سازه های آبی، بتن ریزی در زیر آب، بتن ریزی با لوله ترمی، بتن ریزی با پمپ

  نویسندگان: رضا فتاحی آلکوهی (دانشجوی دوره دکتری رشته مهندسی عمران، دانشگاه اصفهان، ایران)، وحید مولایی بیرگانی (دانشجوی کارشناسی اجرایی عمران، دپارتمان استاندارد، ساختمان و معماری، دانشکده فنی پسران شهرکرد، چهارمحال بختیاری، ایران)، سید امیرحسین حسینی (عضو هیئت علمی دپارتمان استاندارد، ساختمان و معماری، دانشکده فنی پسران شهرکرد، چهارمحال و بختیاری، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: فتاحی آلکوهی، رضا؛ مولایی بیرگانی، وحید؛ حسینی، سید امیرحسین؛ ۱۳۹۷، مقایسه ی روش های مختلف بتن ریزی در زیر آب، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی