جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی روش های اندازه گیری اصطکاک سطح جاده های

  چکیده

  امروزه مطالعات متعددی نشان داده اند که روسازی ها و شرایط رویه نقش بسزایی در بروز تصادفات و کاهش ایمنی دارند. ازطرفی به دلیل افزایش وسایل نقلیه ووضعیت ترافیک جاده ها و همچنین آمار بالای تصادفات دراین جاده ها ،توجه به ویژگی های فنی ومهندسی جاده ها از نظرمسئولان وسازمان های مرتبط باسیستم های حمل ونقل از اهمییت ویژه ای برخورداراست. دراین میان علاوه برمتناسب بودن طرح هندسی جاده ظرفیت وسرعت آنوغیره، مقاومت لغزندگی سطوح جاده ها از جمله شرایط تامین ایمنی راه ها می باشد که کمتر به آن توجه شده است. این موضوع بخصوص در فصول بارندگی با توجه به لغزندگی سطوح، اهمیت بیشتری پیدا می کند. ضریب اصطکاک سطح جاده از پارامترهای مهم ایمنی راه است که در تصادفات ناشی از لغزندگی به ویژه درمناطق مرطوب و بارانی نقش تعیین کنندهای اعمال میکند. برای تأمین حداقل این ضریب درآیین نامه های مختلف مقادیر مشخصی پیشنهاد شده که تاکنون جزء ملاک های ارزیابی درکشور ما قرار نگرفته است.

  کلمات کلیدی: اصطکاک سطح جاده،ایمنی راه ها، تصادفات جاده ای، لغزندگی سطح جاده

  نویسندگان: ابراهیم میرزایی (گروه عمران واحد قاینات ،دانشگاه آزاد اسلامی ،قائنات ،ایران)، الهام بیدگل (دانشجو مقطع کارشناسی مهندسی عمران،دانشگاه بزرگمهر قائنات)، خسروخسروی (دانشجو مقطع کارشناسی مهندسی عمران،دانشگاه بزرگمهر قائنات)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: میرزایی، ابراهیم؛ بیدگل، الهام؛ خسروی، خسرو؛۱۳۹۷، بررسی روش های اندازه گیری اصطکاک سطح جاده های، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی