جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی عملکرد لرزه ای میراگرهای تسلیمی T-ADAS در قاب های فولادی کوتاه مرتبه تحت
  48 views   در تاریخ: ۱۸ /شهریور /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  در این پژوهش عملکرد و کارایی سیستم میراگر تسلیمی T-ADAS در زلزله های حوزه نزدیک در مقایسه با سازه های مهاربندی شورون مورد بررسی قرار گرفته است. زلزله های حوزه نزدیک با توجه به محتوای فرکانسی بالا، انرژی زیادی به سازه وارد کرده و باعث بروز خسارتهای زیادی به سازه ها می شوند. یکی از راهکارهای مناسب جهت بهبود پاسخ های لرزه ای استفاده از سیستم های ائتلاف انرژی می باشد که با عملکرد مناسب انرژی ورودی به سازه را کاهش می دهند. در این مطالعه یکی از روشهای کنترل غیرفعال از طرح لرزه ای برای ساختمانهای اسکلت فلزی مورد بررسی قرارگرفته است با تعبیه میراگر فلزی جاری شونده در سیستم های مهاربندی شده ساختمانهای اسکلتی، مقاومت در برابر زلزله و پتانسیل کنترل خسارت آنها را میتوان به میزان قابل ملاحظه ای بهبود بخشید. درحین تحریکات شدید زلزله، روش اتلاف انرژی در این سیستم ها بدین صورت است که پره های مثلثی شکل این میراگر معمولا بسیار زودتر از المانهای سازه تسلیم و وارد محدوده غیرخطی خود میشوند و بدین ترتیب در طی چرخه های هیسترتیک خود انرژی تحریک خارجی مخصوصا زلزله را به صورت گرما اتلاف و از چرخه باربری سازه خارج میکنند. این قابلیت سبب میشود که عملا وظیفه تحمل بخش قابل توجهی از نیروهای جانبی وارد شده به سازه از عهده سیستم باربر معمول خارج شود و به سیستم مستهلک کننده غیر فعال واگذار شود. در این مطالعه از یک ساختمان ۵ طبقه با سیستم مهاربندی با و بدون میراگر تسلیمی در نظر گرفته شده است. میراگرهای تسلیمی به صورت دستی بر مبنای آئین نامه NEHRP2000 طراحی شده و رفتار میراگرها و ساختمان به صورت غیر خطی در نظر گرفته شده است. در نهایت با بررسی و مقایسه انرژی، جابجایی و شتاب سازه در مرکز جرم بام، کاهش چشمگیری در نتایج برش پایه و شتاب ودریفت طبقات و کاهش انرژی ورودی به سازه در سیستم با میراگر تسلیمی نسبت به سازه های مهاربندی مشاهده می شود.

  کلمات کلیدی: تحریکات حوزه نزدیک، میراگرهای تسلیمی، تحلیل تاریخچه زمانی غیرخطی، کنترل غیرفعال

  نویسندگان: سید مسعود قدس علوی (کارشناس ارشد سازه، دانشگاه آزاد واحد گرگان)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: قدس علوی، سید مسعود؛ ۱۳۹۶، ارزیابی عملکرد لرزه ای میراگرهای تسلیمی T-ADAS در قاب های فولادی کوتاه مرتبه تحت، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع میراگرها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی