جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تاثیر خاکستر پوسته شلتوک برنج و دوده سیلیسی بر ضریب بهره وری بتن سبک با سبکدانه پومیس
  43 views   در تاریخ: ۱۰ /شهریور /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,آزمایشگاه,مقالات  

  چکیده

  امروزه در صنعت ساخت و ساز، بتن های سبک نقش موثری در کاهش وزن سازهای و افزایش دوام سازه ها در برابر شرایط دشوار محیطی دارند. تحقیقات بسیاری در زمینه بهبود مشخصات و بهینه سازی بتن های سبک با بهره گیری از انواع سبکدانه ها و پوزولان ها صورت گرفته است. در این پژوهش به بررسی تاثیر جایگزینی بخشی از سیمان مصرفی با خاکستر پوسته شلتوک برنج و دوده سیلیسی، بر مقاومت فشاری، وزن مخصوص و ضریب بهره وری بتن سبک حاوی سبکدانه پومیس پرداخته شده است. درصدهای جایگزینی برای دوده سیلیسی ۰، ۵، ۱۰ و ۱۵ درصد و برای خاکستر پوسته برنج ۰، ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۲۵ درصد به صورت جداگانه و ترکیبی در ۲۴ طرح اختلاط لحاظ گردید. نمونه های مکعبی با بعد ۱۰ سانتیمتر ساخته شد، و پس از عملآوری در شرایط استاندارد در سنین ۷ و ۲۸ روز مورد آزمایش قرار گرفتند. نتایج آزمایش های انجام گرفته نشان داد افزودن این مواد پوزولانی به بتن مقاومت فشاری آن را تا ۲۵% افزایش داده است. بیشترین مقاومت فشاری و ضریب بهره وری به دست آمده از طرح اختلاط حاوی ۱۰% دوده سیلیسی و ۱۰% خاکستر پوسته شلتوک برنج به صورت همزمان و جایگزین سیمان بوده است.

  کلمات کلیدی: بتن سبک، سبکدانه پومیس، دوده سیلیسی، خاکستر پوسته شلتوک برنج، ضریب بهره وری

  نویسندگان: علی صدر ممتازی (دانشیار دانشکده فنی، دانشگاه گیلان)، عرفان مدبری فر (دانشجوی کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه دانشگاه گیلان)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: صدر ممتازی، علی؛ مدبری فر، عرفان؛ ۱۳۹۶، تاثیر خاکستر پوسته شلتوک برنج و دوده سیلیسی بر ضریب بهره وری بتن سبک با سبکدانه پومیس، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی