جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تاثیر ژئوگریدها بر پارامترهای مقاومتی خاک های اصلاح شده با سیمان و آهک- خاکستربادی

  چکیده

  اهمیت این تحقیق به دلیل خصوصیات آب و هوایی گرم و خشک در کرمان استفاده از شفته آهک و ملات باتارد (سیمان- آهک) بسیار رواج دارد تحقیقات بسیاری نشان داده است که اضافه نمودن آهک یا سیمان به خاک باعث افزایش تردشکنی میشود. از آنجایی که در شهر کرمان این مصالح در سطح گسترده ای استفاده میشود لازم است با بکار گیری مصالحی مانند ژئوگرید ظرفیت تردشکنی شفته آهک و ملات باتارد را بالا برد که با مرتفع نمودن این مشکل بتوان از حداکثر خصوصیات مفید آهک و سیمان در پروژه های عمرانی استفاده نمود. در این تحقیق جهت تثبیت و بهسازی خاک با سیمان، آهک_ خاکستربادی، از ژئوگرید استفاده گردیده است تا ضمن تغییر پارامترهای ژئوتکنیکی و بالابردن مقاومت فشاری خاک، صرفه اقتصادی نیز مد نظر قرار گیرد. مطالعات به شیوه آزمایشگاهی انجام گردیده و تعداد ۱۲ نمونه سیمانی و تعداد ۱۲ نمونه آهک خاکستربادی ساخته شده است که با بررسی نتایج حاصل از آزمایشات می توان اذعان نمود افزودن ژئوگرید به مخلوط سیمان و آهک خاکستربادی باعث افزایش مقاومت فشاری تک محوری آن گردیده است. بطوریکه در مدت زمان عمل آوری ۲۸ روزه، با افزودن سه لایه ژئوگرید به نمونه ها، مقاومت آن ها حدود ۱٫۵ رابر افزایش و در مدت زمان ۶۰ روزه با افزودن سه لایه ژئوگرید به نمونه ها، مقاومت آنها حدود ۱٫۵ الی ۲ برابر افزایش یافته است. همچنین زمان، تاثیر شگرفی بر افزایش مقاومت نمونه های داشته است بطوریکه نمونه ۶۰ روزه با ترکیب ۸ درصد سیمان و ۸ درصد آهک_خاکستربادی به نسبت به نمونه ۲۸ روزه با همین ترکیب، مقاومتی بیش تر داشته است.با مقایسه تحقیق انجام شده توسط عابدی و همکاران این نتیجه مهم حاصل می شود که اضافه نمودن لایه های ژیوگریدها به مرز لایه های خاک تثبیت شده با سیمان، خاک تثبیت شده با آهک – خاکستربادی و خاک تثبیت شده با آهک باعث افزایش سطح زیر نمودارهای تنش-کرنش می شود.

  کلمات کلیدی: مقاومت تک محوری، آهک_خاکستربادی، سیمان، ژئوگرید

  نویسندگان: حسین لهراسبی (دانشجوی کارشناسی ارشد ژئوتکنیک، موسسه آموزش عالی بعثت، کرمان، ایران)، مهدی مومنی (استادیار مهندسی ژئوتکنیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس ملی تحقیقات بنیادین در عمران، معماری و شهر سازی، تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: لهراسبی، حسین؛ مومنی، مهدی؛ ۱۳۹۷، تاثیر ژئوگریدها بر پارامترهای مقاومتی خاک های اصلاح شده با سیمان و آهک- خاکستربادی، کنفرانس ملی تحقیقات بنیادین در عمران، معماری و شهر سازی.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی