جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی رفتار پایداری استاتیکی چلیک های دولایه کش بستی مدولار
  47 views   در تاریخ: ۱۲ /خرداد /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  سازه های کش بستی زیرمجموعه ای از سازه های فضاکار مشبک هستند. سازه های کشش بستی، سیستم های پایدار خود متعادلی هستند که شامل مجموعه ناپیوسته ای از عناصر فشاری داخل محیط پیوسته ای از عناصرکششی می باشند، که به طریق سختی از مرتبه خودتنیدگی مقاوم می شوند. حالت خودتنیدگی باعث پایداری سیستم سازه ای در غیاب نیروهای خارجی می شود. در مطالعه حاضر رفتار پایداری چلیک های کش بستی دو لایه انعطاف پذیر هندسی با انجام تحلیل های خرابی با استفاده از روش عناصر محدود، مورد بررسی قرار گرفته است. در این مقاله اثرات مربوط به ضرایب لاغری اعضای فشاری و تراز خودتنیدگی بر روی رفتار ناپایداری چلیک کش بستی، مورد مطالعه قرار گرفته است. نتایج حاصل از تحلیل ها نشان میدهند که این پارامترها تاثیر بسزایی در نوع مکانیزم های خرابی، مقاومت و سختی سازهای بافتارهای مورد مطالعه دارند. نهایتا با استفاده از نتایج به دست آمده، پیشنهاداتی برای حداقل و حداکثر تراز خودتنیدگی ارائه شده است به گونه ای که سازه سختی کافی را داشته باشد و به صورت نامطلوب فرونریزد.

  کلمات کلیدی: پایداری استاتیکی، خودتنیدگی، چلیک دو لایه کش بستی، مکانیزم خرابی، تحلیل غیرخطی خرابی

  نویسندگان: نسیم ایزدی منش (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه، دانشگاه محقق اردبیلی)، الهام قندی (استادیار دانشکده فنی مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی)، محمود کرمی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه، دانشگاه محقق اردبیلی)

  محل و سال انتشار: هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: ایزدی منش، نسیم؛ قندی، الهام؛ کرمی، محمود؛ ۱۳۹۶، بررسی رفتار پایداری استاتیکی چلیک های دولایه کش بستی مدولار، هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” سازه های چلیکی ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی