جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تحلیل پایداری و طراحی سیستم نگهداری بهینه فضاهای زیرزمینی معدنی با استفاده از مدلسازی عددی

  چکیده

  تحلیل و طراحی سیستم نگهداری فضاهای زیرزمینی معدنی یکی از اولویتهای اصلی در معدن کاری زیرزمینی میباشد. طراحی بهینه سیستم نگهداری باعث کاهش هزینههای تعمیرات، افزایش بهرهوری، کاهش ریسک خطرات و سوانح میشود. در این مقاله از مدلسازی عددی برای تحلیل پایداری و طراحی سیستم نگهداری تونل استفادهشده است. روش کار بدینصورت بوده است که در مراحل اولیه طراحی بر اساس مشخصات مکانیکی توده سنگهای دربرگیرنده تونل مدلسازی و سیستم نگهداری پیشنهاد میشود و سپس با روش تحلیلی، منحنی اندرکنش سیستم نگهداری و زمین، عملکرد سیستم نگهداری پیشنهادی مورد بررسی قرار میگیرد. در این مقاله قسمتی از تونل تراز باربری اصلی طبقه اول معدن مس چهل کوره بهعنوان مطالعه موردی بررسی و تحلیل شد. معدن مس چهل کوره در ۱۱۰ کیلومتری شمال غربی زاهدان واقعشده است. طول این تونل ۱۴۵ متر و حداکثر ارتفاع روباره ۵۰ متر که در مسیر خود از توده سنگهای ماسه سنگی و شیلی و در منطقه درزهدار همراه با گسلی شمالی-جنوبی قرارگرفته است. مدلسازی عددی تونل با نرم افزار (FLAC) که قابلیت انجام تحلیل در محیطهای پیوسته و پیوسته معادل را دارد انجام شده است که وضعیت پایداری تونل بررسی شده و درنهایت در توده سنگ شیلی و ماسه سنگ به دلیل پایداری تونل سیستم نگهداری احتیاج نیست ولی سیستم نگهداری شاتکریت به ضخامت ۱ سانتیمتر برای منطقه گسله پیشنهاد میشود. بهتر است برای جلوگیری از ریزش ریز گوه ها و هوازدگی شاتکریت به ضخامت ۳ تا ۵ سانتیمتر پاشیده شود.

  کلمات کلیدی: تحلیل پایداری، سیستم نگهداری، روشهای تجربی، مدلسازی عددی

  نویسندگان: هادی بجاری (گروه مهندسی معدن، دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان، ایران)، امین عرب مقدم (کارشناسی ارشد معدن، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران، ایران)

  محل و سال انتشار: چهارمین کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در مهندسی عمران، معماری و شهر سازی، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: بجاری، هادی؛ عرب مقدم، امین؛ ۱۳۹۶، تحلیل پایداری و طراحی سیستم نگهداری بهینه فضاهای زیرزمینی معدنی با استفاده از مدلسازی عددی، چهارمین کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در مهندسی عمران، معماری و شهر سازی.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” فضاهای زیرزمینی ” با استفاده از نرم افزار FLAC همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی