جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی رفتار ستون های دایره ای پرشده با بتن تحت اثر بار محوری و پیچش
  215 views   در تاریخ: ۱۶ /اسفند /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  امروزه به کار گیری مقاطع مرکب بخصوص مقاطع فولادی- بتنی در صنعت ساخت و ساز افزایش یافته است. استفاده از مقاطعی که دارای مقاومت بالا در برابر فشار و عملکرد مناسب در برابر زلزله می باشند به خوبی احساس می شود. ستون های فولادی پر شده با بتن که موسوم به CFT هستند متشکل از جدار فولادی میان تهی نازک و بتن که به عنوان هسته درون مقطع فولادی عمل می کند می باشد. این ستون ها در مقایسه با ستون های فولادی و بتنی هم اندازه خود دارای ظرفیت محوری بالایی هستند و علت آن محصور شدگی بتن و فولاد می باشد. در مبحث دهم مقررات ملی نمودار اندر کنش بار محوری- پیچش جداگانه ای برای ستون های CFT ارائه نشده است. این پژوهش به صورت عددی و با استفاده از نرم افزار آباکوس به بررسی سه نوع ستون CFT با ابعاد مختلف پرداخته است. ستونها در ابتدا تحت پیچش خالص و سپس پیچش و بار محوری به صورت سیکلی قرار گرفته اند. نتایجی که از این پژوهش بدست آمد به گونه ای است که با افزایش بار محوری تا حدود ۵۰% ظرفیت مقطع، ظرفیت پیچشی ستون ها حداکثر به اندازه ۵% کاهش می یابد. همچنین اندرکنش بین بتن و فولاد، کمانش موضعی لوله را به تاخیر می اندازد. نهایتا نمودار اندرکنش بار محوری- پیچش برای این ستون ها ترسیم شد.

  کلمات کلیدی: ستون CFT، اندرکنش بار محوری و پیچش

  نویسندگان: نجمه معاونی (دانش آموخته موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه)، تحملی رودسری (عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه)

  محل و سال انتشار: هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: معاونی، نجمه؛ تحملی رودسری، مهرزاد؛ ۱۳۹۶، بررسی رفتار ستون های دایره ای پرشده با بتن تحت اثر بار محوری و پیچش، هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” ستون های دایره ای ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی