جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقایسه رفتاری دیوار های آجری با بازشو تقویت شده با FRP و شاتکریت تحت بارگذاری جانبی داخل صفحه
  188 views   در تاریخ: ۰۵ /بهمن /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  ساختمان های بنایی غیر مسلح ، از جمله ساختمان های سنتی به شمار می آیند که در سراسر دنیا موجود می باشد و هنوز بسیاری از ساختمان های موجود و همچنین سازه های تاریخی از نوع سازه های بنایی می باشند که به دلیل عدم رعایت اصول و ضوابط فنی، از ایمنی لازم برخوردار نبوده و در زمان وقوع زلزله آسیب پذیر هستند. دو روش استفاده از شاتکریت و مقاوم سازی با الیاف کامپوزیت های FRP برای بهسازی و تقویت دیوارهای چنین سازه هایی موثر می باشد. در این مقاله با استفاده از مدل سازی اجزاء محدود در مقیاس ماکرو، اثر نحوه تقویت بر دیوارهای آجری با بازشو مورد بررسی و این دو روش در حالات گوناگون با هم مقایسه می گردد. بررسی نتایج نشان می دهد که مقاوم سازی با شاتکریت، عملکرد بهتری نسبت به روش های مقاوم سازی با FRP از خود نشان داده و در تمام حالات با افزایش میلگرد، سختی و مقاومت اولیه بیشتری نسبت به نمونه ی تقویت نشده و نمونه ی تقویت شده با CFRP را داراست. تاثیر الگوی بازشو بر روی مقاومت نهایی سازه موثر است در تقویت یک طرفه در الیاف بیشترین مقاومت مربوط به تقویت به روش سرتاسری با ۵۵ درصد اقزایش مقاومت می باشد و پس از آن تقویت شطرنجی با ۱۹ درصد افزایش و همچنین مشخص می شود که در تقویت با شاتکریت با افزایش سایز میلگرد و ضخامت شاتکریت مقاومت دیوار و سختی نیز بیشتر شده است.

  کلمات کلیدی: دیوار آجری، مدل سازی ماکرو، شاتکریت، الیاف پلیمری FRP، بازشو

  نویسندگان: حامد مرادی (گروه عمران، دانشکده تحصیلات تکمیلی، واحد کاشان، دانشگاه آزاد اسلامی، کاشان، ایران)، عباسعلی اکبرزاده مرشدی (استاد یار گروه مهندسی عمران، دکترای مهندسی سازه، واحد کاشان، دانشگاه آزاد اسلامی، کاشان، ایران)

  محل و سال انتشار: چهارمین کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در مهندسی عمران، معماری و شهر سازی، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: مرادی، حامد؛ اکبرزاده مرشدی، عباسعلی؛ ۱۳۹۶، و شاتکریت تحت FRP مقایسه رفتاری دیوار های آجری با بازشو تقویت شده با بارگذاری جانبی داخل صفحه، کنفرانس بین المللی مهندسی عمران، معماری و طراحی شهری، دانشگاه کاسم باندیت، بانکوک، تایلند.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” دیوارهای آجری ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی