جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  شبیه سازی و بهینه یابی آرایش سرریز پلکانی سد رامهرمز توسط مدل کامپیوتری Flow3D و هوش مصنوعی در قیاس با مدل آزمایشگاهی

  چکیده

  سرریزها به عنوان اصلی ترین سازه ی کنترل سد، سهم بسیاری در تامین ایمنی سدها داشته و هزینه قابل توجهی از کل پروژه را به خود اختصاص می دهند. از این رو طرح آنها بایستی با مطالعه همه جوانب و پذیرش ریسک معقول، انجام پذیرد. به این منظور سرریزها باید قادر باشند تا حجم آب مورد نظر را در زمان نسبتا کوتاهی تخلیه کنند. در این میان سرریزهای پلکانی به دلیل استهلاک انرژی مطلوب از دیدگاه هیدرولیکی و اقتصادی، همواره مورد توجه مهندسین عمران و سد سازی بوده است. هدف از این تحقیق تعیین یک حالت بهینه از آرایش سرریز (تعداد، طول، ارنفاع و عرض پله ها) برای رسیدن به بهترین عملکرد هیدرولیکی سرریز و کاهش هزینه های ساخت سرریز سد رامهرمز می باشد. شایان ذکر است که در این تحقیق برای اولین بار یک مدل بهینه سازی چند هدفه برای تعیین مشخصات هیدرولیکی بهینه سرریزهای پلکانی برمبنای مدل شبیه سازی FLOW-3D و مدل الگوریتم شبکه عصبی(هوش مصنوعی) تدوین شده است. نتایج حاکی از آن است که روش های حل عددی (FLOW-3D) در شبیه سازی عددی سرریز پلکانی و محاسبه عمق آب و سرعت جریان تقریب مناسبی از نتایج آزمایشگاهی داشته است. لذا مدل سازی عددی می تواند علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه انجام مدل های آزمایشگاهی و همچنین مشاهده نتایج در ابعاد واقعی، جایگزین مناسبی برای این مدل های فیزیکی باشد. همچنین قابلیت شبکه عصبی مصنوعی در پیش بینی مقادیر میزان استهلاک انرژی این امکان را بوجود می آورد که بتوان از مدل های هوش مصنوعی جهت پیش بینی رفتار سازه های هیدرولیکی به عنوان مکمل مدل های عددی استفاده نمود. در این صورت می توان، به دور از مشکلات و پیچیدگی های محاسبات مربوط به روش های عددی و صرف زمان کمتر، رفتار هیدرولیکی سرریز را پیش بینی نمود.

  کلمات کلیدی: آرایش بهینه، مدلسازی عددی، هوش مصنوعی، سرریز رامهرمز 

  نویسندگان: محمد میرکی (دانشجوی کارشناسی ارشد آب و سازه های هیدرولیکی، واحد ارسنجان، دانشگاه آزاد اسلامی، ارسنجان، ایران)، پوریا میرزازاده (عضو گروه استعدادهای درخشان و مدرس گروه مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور فسا، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی مهندسی عمران، معماری و طراحی شهری، دانشگاه کاسم باندیت، بانکوک، تایلند، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: میرکی، محمد؛ میرزازاده، پوریا؛ ۱۳۹۶، شبیه سازی و بهینه یابی آرایش سرریز پلکانی سد رامهرمز توسط مدل کامپیوتری Flow3D و هوش مصنوعی در قیاس با مدل آزمایشگاهی، کنفرانس بین المللی مهندسی عمران، معماری و طراحی شهری، دانشگاه کاسم باندیت، بانکوک، تایلند.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” سرریز ” با استفاده از نرم افزار FLOW-3D همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی