جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی رفتار دال های بتنی در شرایط زنجیره ای و مقاوم سازی آنها به کمک الیاف FRP با استفاده از نرم افزار اجزا محدود
  117 views   در تاریخ: ۰۲ /دی /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: 1394,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

    یکی از مواردی که در حال حاضر به منظور مقاوم سازی سازه ها مورد توجه قرار گرفته است، استفاده از ظرفیت ناشی ازعملکرد زنجیره ای اعضای سازه به منظور مقاوم نمودن سازه در برابر خرابی ناشی از بار های غیر عادی می باشد. در اینبین با توجه به آنکه دالهای بتن مسلح یکی از اعضای اصلی بسیاری از سازه های بتنی بشمار می آیند، رفتار آنها در شرایط زنجیره ای و توانایی آنها در حین عملکرد زنجیره ای تاثیر بسزایی در حفظ جان افراد و پایداری کلی سازه دارد.اولین گام در مقاوم سازی و بهبود رفتار یک دال بتنی شناخت رفتار دقیق آن در شرایط زنجیره ای می باشد. با توجه به این مهم در این تحقیق ابتدا یک دال بتن مسلح مشابه یکی از نمونه های آزمایشگاهی به کمک نرم افزارABAQUS مدل سازی و تحلیل شده است و در ادامه بعد از اطمینان از توانایی نرم افزار در مدل سازی و تحلیل نمونه مربوطه، انواع حالات مقاوم سازی و بهبود رفتار دال بتنی به کمک الیاف FRPدر شرایط زنجیره ای مورد مطالعه قرار گرفته است. در این مطالعه حالات متعددی از لحاظ الگوهای متفاوت آرایش الیاف و ضخامتهای مختلف تحقیق شده است. نتایج نشانداد که ظرفیت باربری دال حدود (% ۵۰) و شکل پذیری آن حدود (% ۳۰) افزایش یافت و همچنین دالهای تقویت شده باالیافFRP توانایی عملکرد مناسبی در شرایط زنجیره ای را دارند و میتوانند از خرابی ناشی از بارهای غیرعادی جلوگیری کنند.

  کلمات کلیدی: دال بتن مسلح، مقاوم سازی، الگوی آرایش الیافFRP، عملکرد زنجیره ای، بار های غیر عادی

  نویسندگان: اصغر وطنی اسکوئی (هیات علمی دانشگاه شهید رجایی)، پیام اکبری (کارشناسی ارشد سازه)، سامان صنعتی (کارشناسی ارشد سازه)

  محل و سال انتشار: سومین کنفرانس بین المللی پژوهشهای کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، تهران، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، (۱۳۹۴)

  نحوه استناد: وطنی اسکوئی، اصغر؛ اکبری، پیام؛ صنعتی، سامان؛ ۱۳۹۴، بررسی رفتار دال های بتنی در شرایط زنجیره ای و مقاوم سازی آنها به کمک الیاف FRP با استفاده از نرم افزار اجزا محدود، سومین کنفرانس بین المللی پژوهشهای کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، تهران، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” مقاوم سازی انواع سازه ها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی