جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی آزمایشگاهیِ تاثیر میزان چسبندگیِ در پایداری شیب های خاکیِ مسلح با ستون سنگی

  چکیده

   پایدار سازی شیب‌های طبیعی یکی از مسائل حائز اهمیت در مهندسی ژئوتکنیک می‌باشد. استفاده از راهکار‌های مفید، ساده و مقرون به صرفه در پایدار سازی شیب‌های خاکی ضروری است، چرا که امروزه در طبیعت با توجه به پیشرفت و توسعه‌ی ساخت و ساز در نواحی شیب‌ها، پایدار سازی شیروانی‌های مشکوک و کسب اطمینان از مقاومتِ کافی آن‌ها در برابر بارهای وارده یکی از چالش‌های اساسیِ پیش روی مهندسین می‌باشد. استفاده از روش‌های متداولِ پایدار سازی شیروانی‌ها بسته به شرایط محیطی، اهمیت محل مورد نظر و درجه ناپایداری آن، هزینه‌های مصرفی مصالح موجود، امکانات و غیره بسیار متنوع می‌باشد. یکی از روش‌های متداول و مناسب برای مسلح کردن شیروانی‌های خاکی استفاده از ستون‌های سنگی می‌باشد. هدف از انجام این پژوهش مطالعه‌ی آزمایشگاهیِ بررسی مقدار چسبندگی بر پایداری شیروانی‌های خاکیِ مسلح با ستون سنگی است که نتایج حاصل از آن علاوه بر جدید بودن به عنوان یک کار پژوهشی تأمل برانگیز می‌باشد؛ این کار با استفاده از ساخت مدل شیروانی ماسه‌ای و اشباع آن به کمک بارش و سپس اعمال بارگذاری صورت گرفته است. سپس نتایج به دست آمده به کمک روش اجزای محدود (نرم افزار PLAXIS2D) و روش تفاضل محدود (نرم افزار FLAC3D) مورد تائید قرار گرفته است. نتایج آزمایشگاه و تحلیل‌های عددی نشان داده‌اند که ۵ درصد خاکِ ریزدانه‌ی چسبنده تاثیر چشمگیری در افزایش پایداری شیروانی مسلح شده با ستون سنگی دارد. نتایج به دست آمده از تحلیل‌های عددی تطابق خوبی با مدل‌سازی های آزمایشگاهی دارند.

  کلمات کلیدی: شیروانی خاکی، ستون سنگی،مردار چسبندگی، پایدار سازی

  نویسندگان: محمد حاجی عزیزی (دانشیار گروه عمران، دانشگاه رازی، کرمانشاه)، مسعود نصیری (دانشجوی دکتری مهندسی عمران، دانشگاه رازی، کرمانشاه)

  محل و سال انتشار: مجله علمی پژوهشی مهندسی عمران مدرس، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: حاجی عزیزی، محمد؛ نصیری، مسعود؛ ۱۳۹۶، بررسی آزمایشگاهیِ تاثیر میزان چسبندگیِ در پایداری شیب های خاکیِ مسلح با ستون سنگی، مجله علمی پژوهشی مهندسی عمران مدرس.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی