جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مدلسازی عددی سرریزهای کنگره ای با استفاده از مدل عددی Fluent

  چکیده

   سرریز کنگره ای مثلثی شکل نوعی از سرریزهای غیر خطی است که برای کنترل جریان آزاد عبوری روی سرریزها در عرض کم استفاده می شود و فاکتورها و پارامترهای هندسی مختلفی بر ضریب دبی و قابلیت گذردهی جریان در این نوع سرریزها تاثیر دارند. در سرریزهای کنگره ای مثلثی جریان به صورت یک هسته متمرکز در راس مثلث و یک بخش بر روی جناح مثلث شکل می گیرد. بر همین اساس در این مطالعه به بررسی خصوصیات جریان در سرریزهای کنگره ای مثلثی توسط مدل نرم افزاری Fluent به عنوان هدف کلی پرداخته شده است. در این راستا با استفاده از مدل Gambit شرایط هندسی و شبکه بندی میدان حل جریان ایجاد شده است سپس با استفاده از مدل عددی Fluent شرایط مرزی و حل میدان جریان برای مدل اجرا شده است. پس از تعیین شبکه بندی مناسب برای مدل عددی، با استفاده از نتایج مدل عددی نتیجه می شود مقادیر حداکثر خطای مدل نسبت به نتایج آزمایشگاهی برای عمق جریان معادل با ۸% و برای مقادیر دبی جریان معادل با ۶٫۲۵% می باشد. در این مطالعه بر اساس نتایج مدل عدد رابطه ضریب دبی جریان بر اساس هد ورودی و ارتفاع سرریز نیز ارائه گردیده است.

  کلمات کلیدی: سرریز کنگره ای، جریان سطح آزاد، دبی سرریز، ضریب دبی، مدل عددی Fluent

  نویسندگان: محمدتقی شریفی (دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت، فارس، ایران)، محمودرضا شقاقیان (دانشگاه آزاد اسلامی واحد، واحد شیراز)

  محل و سال انتشار: سومین کنفرانس بین المللی پژوهشهای کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، تهران، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، (۱۳۹۴)

  نحوه استناد: شریفی، محمدتقی؛ شقاقیان، محمودرضا؛ مدلسازی عددی سرریزهای کنگره ای با استفاده از مدل عددی Fluent، سومین کنفرانس بین المللی پژوهشهای کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، تهران، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” سرریزها ” با استفاده از نرم افزار ANSYS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی