جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی ظرفیت باربری اتصال تیر به ستون فولادی پر شده با بتن با مقطع مربعی به وسیله پیچ دوسر بسته
  125 views   در تاریخ: ۲۱ /آبان /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات  

  چکیده

  ستون های CFT به دلیل آنکه فواید قابل ملاحظه ای دارند، به طور وسیعی در ساختمان های چند طبقه مورد استفاد قرار می گیرند. از جمله موارد تعیین کننده در مورد ستون های CFT، اتصالات به کار رفته در این ستون هاست. اتصال ایجاد شده باید به گونه ای باشد که فولاد و بتن تواما در باربری مشارکت کنند. در این مقاله، رفتار اتصال خمشی تیر به ستون CFT توسط بولتهای مهاری و مقایسه با بولت های معمولی با بتن دارای مقاومت های مختلف بررسی می شود. این اتصال توسط نرم افزار اجزاء محدود ABAQUS مدل شده است. جزئیات اتصال پیشنهاد شده به گونه ای است که مفصل پلاستیک در تیر تشکیل شده و شرط تیر ضعیف ستون قوی برقرار بوده و اتصال ازگیرداری کافی برخوردار می باشد. وجود بتن در ستون CFT باعث می شود تا میزان سختی اولیه و سختی بعد از تسلیم به طور قابل ملاحظه ای افزایش یابد. در این حالت، بتن سبب می گردد تا سختی کافی در گوشه های ستون ایجاد شود و همچنین از حرکت رو به داخل جداره ستون جلوگیری به عمل می آورد.

  کلمات کلیدی: اجزاء محدود، ستون CFT، اتصال خمشی، اتصال تیر به ستون.

  نویسندگان: محمدعلی لطف الهی یقین (استاد دانشکده عمران، دانشگاه تبریز)، حسام کلاهدوز محمدی (دانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه)، صالح احدی (فارغ التحصیل کارشناسی ارشد عمران زلزله دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه)

  محل و سال انتشار: نهمین کنگره ملی  مهندسی عمران دانشگاه فردوسی مشهد، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: لطف الهی یقین، محمدعلی؛ کلاهدوز محمدی، حسام؛ احدی، صالح؛ ۱۳۹۵، بررسی ظرفیت باربری اتصال تیر به ستون فولادی پر شده با بتن با مقطع مربعی به وسیله پیچ دوسر بسته، نهمین کنگره ملی  مهندسی عمران دانشگاه فردوسی مشهد.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” ستون های فولادی و بتنیبا استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی