جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی و مطالعه عددی تاثیر اجرای شالوده نیمه عمیق (شمع پافیلی) بر رفتار تونل های مترو
  144 views   در تاریخ: ۰۹ /آبان /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی ژئوتکنیک  

  چکیده

  در محیط های شهری تونل های مترو اغلب در کنار پی ساختمان ها ساخته می شوند. در حالی که بسیاری از تونل ها می توانند در مقابل حرکت های کوچک مقاوم باشند، شمع های بارگذاری شده ی ساختمان های مجاور یا روی تونل می توانند باعث حرکت های ناپایدار و یا افزایش سطح توزیع تنش در خاک اطراف تونل شوند، که ممکن است سبب بروز شکست در نگهداری تونل ها شود. بررسی پیشینه موضوع اندرکنش شمع و تونل حاکی از آن است که تاکنون بیشتر محققان توجه خود را به بررسی تاثیر تونل بر شمع معطوف داشته اند، در حالیکه اثریکه شمع های بارگذاری شده بر روی تونل های قطار شهری دارند نیز در محیط های شهری حائز اهمیت می باشد. این تحقیق در ارتباط با تحلیل عددی رفتار اندرکنشی شالوده های نیمه عمیق (شمع های پافیلی) و تونل قطار شهری به روش المان محدود می باشد. مدل سازی عددی به صورت سه بعدی انجام شده است. پارامترهای اصلی مورد بحث در بررسی پارامتریک شامل فاصله بین تونل و ردیف شمع های کناری، طول شمع ها و تعداد شمع ها می باشد. نتایج تحلیل ها نشان می دهد که افزایش طول شمع ها و همچنین کاهش فاصله بین تونل و شمع های مجاور باعث افزایش نشست تونل می شود. همچنین جابه جایی افقی تونل نیز با کاهش طول شمع ها و همچنین با افزایش فاصله بین تونل و ردیف شمع ها کاهش مییابد. تاثیر طول و فاصله شمع ها بر روی نیروی محوری و ممان خمشی وارد بر تونل نیز مشهود است، به این صورت که با افزایش طول شمع ها و همچنین کاهش فاصله بین تونل و ردیف شمع های کناری نیروی محوری و ممان خمشی وارد به تونل افزایش می یابد.

  کلمات کلیدی: تونل مترو، شالوده نیمه عمیق، شمع پافیلی، تحلیل عددی

  نویسندگان: حسین صفری (کارشناس ارشد مهندسی ژئوتکنیک دانشگاه رازی کرمانشاه)، جهانگیر خزائی (استاد یار گروه مهندسی عمران دانشگاه رازی کرمانشاه)

  محل و سال انتشار: اولین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی، (۱۳۹۲)

  نحوه استناد: صفری، حسین؛ خزائی، جهانگیر؛ ۱۳۹۲، بررسی و مطالعه عددی تاثیر اجرای شالوده نیمه عمیق (شمع پافیلی) بر رفتار تونل های مترو، اولین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” تونل ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی