جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تحلیل دینامیکی بر روی عملکرد لرزه ای ریز شمع ها
  123 views   در تاریخ: ۰۴ /آبان /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی ژئوتکنیک  

  چکیده

   محدودیت زمینه ای مناسب جهت احداث سازه های مورد نیاز باعث پیدایش روش های فراوانی به منظور مقاوم سازی،بهسازی و تقویت شرایط طبیعی زمین شده است. در این راستا، استفاده از ریز شمع ها رویکردی است که با پیشرفت روزافزون همراه بوده و به جهت کاربردهای کششی، فشاری و کششی-فشاری آن شایان توجه مهندسین در عرصه ژئوتکنیک گشته است. در این پژوهش به آنالیز لرزه ای گروه ریز شمع های قائم و مایل نسبت به محور قائم تحت بار هارمونیک و بار زلزله آپلند پرداخته شده است. این تحلیل به روش عددی در یک محیط دو بعدی بر اساس مدل المان محدود و با استفاده از نرم افزار PLAXIS V.2 انجام می شود رفتار خاک با استفاده از معیار الاستیک خطی-موهرکولمب توصیف می شود. بررسی پارامتر های تاثیر گذار بر رفتار لرزه ای ریز شمع از قبیل، زاویه تمایل، شدت بار هارمونیک، صلبیت نسبی، بار روسازه، و زاویه اصطکاک در سیستم شمع-رادیه خاک ماسه ای عمده مباحث این تحقیق بوده و با ارائه منحنی های تغییر-مکان و شتاب-زمان در سر و نوک ریز شمع ها به مقایسه رفتار لرزه ای آنها پرداخته شده است.

  کلمات کلیدی: گروه ریزشمع، لرزه ای،شمع-رادیه،تمایل، بار دینامیکی

  نویسندگان: رحمت اله نگهدار (دکترای عمران ژئوتکنیک، دانشگاه محقق اردبیلی)، توکل رمضانیاردی (کارشناس ارشد عمران، ژئوتکنیک، دانشگاه آزاد علوم تحقیقات واحد آذربایجان شرقی)، روحا… فرید (کارشناس ارشد عمران- ژئوتکنیک، دانشگاه گیلان)

  محل و سال انتشار: اولین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران، (۱۳۹۳)

  نحوه استناد: نگهدار، رحمت اله؛ رمضانیاردی، توکل؛ فرید، روحا…؛ ۱۳۹۳، تحلیل دینامیکی بر روی عملکرد لرزه ای ریز شمع ها، اولین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” شمع ها ” با استفاده از نرم افزار  PLAXIS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی