جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  شبیه سازی تاثیر تغییرات جریان بر پدیده کاویتاسیون روی یک سرریز اوجی با استفاده از نرم افزار فلوئنت

  چکیده

  سرریزها از جمله سازه های هیدرولیکی هستند که جهت کنترل جریان، تنظیم سطح آب و اندازه گیری دبی جریان بکار گرفته می شوند. افزایش دبی بیش از دبی طراحی در هنگام بهره برداری از سرریزها باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیری می گردد. از جمله این خسارات افزایش بیش از حد سرعت، کاهش فشار و ایجاد فشار منفی است که باعث وقوع پدیده کاویتاسیون می شود. هدف از این مطالعه بررسی تاثیر تغییرات جریان بر احتمال پدیده کاویتاسیون با استفاده از نرم افزار فلونت می باشد. برای بررسی احتمال وقوع پدیده کاویتاسیون در سرریز اوجی که الگو گرفته از سد انحرافی گرمسار است، از نرم افزار فلوئنت ۶٫۳ استفاده شد. ابتدا شبکه هندسی یرریز بصورت دوبعدی توسط نرم افزار Gambit ایجاد و به عنوان پیش پردازنده نرم افزار Fluent جهت ترسیم، شبکه بندی و مش بندی بکار گرفته شد. سپس شبیه سازی در نرم افزار فلوئنت با استفاده از مدل آشفتگی K-e و مدل چند فازی vof برای چهار دبی مختلف انجام گرفت. نتایج نشان داد در سرریز اوجی با افزایش دبی فشار مثبت افزایش و فشار منفی کاهش می یابد. همچنین مشخص شد با افزایش دبی محدوده فشار منفی افزایش و در نتیجه احتمال وقوع پدیده کاویتاسیون بیشتر می گردد.

  کلمات کلیدی: سرریز اوجی، کاویتاسیون، فلونت، خصوصیات هیدرولیکی جریان، شاخص کاویتاسیون

  نویسندگان: الهام ایزدی نیا (استادیار، گروه عمران، دانشگاه غیر انتفاعی شهید اشرفی اصفهانی)، نسیم ریسمانی (دانشجو کارشناسی ارشد سازه های هیدرولیکی، گروه عمران، دانشگاه غیر انتغاعی شهید اشرفی)، راضیه میرعلایی (دانشجو کارشناسی ارشد سازه های هیدرولیکی، گروه عمران، دانشگاه غیر انتغاعی شهید اشرفی)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: ایزدی نیا، الهام؛ ریسمانی، نسیم؛ میرعلایی، راضیه؛ ۱۳۹۵، شبیه سازی تاثیر تغییرات جریان بر پدیده کاویتاسیون روی یک سرریز اوجی با استفاده از نرم افزار فلوئنت، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سرریز ” با استفاده از نرم افزار Fluent همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی