جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی رفتار لرزه ای اتصال گیردار با سخت کننده جانبی
  110 views   در تاریخ: ۲۹ /مهر /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  قاب های خمشی فولادی به دلیل شکل پذیری بالای آن ها، کاربرد گسترده ای در مناطق زلزله خیز دارند. ستون های فلزی با مقطع قوطی شکل با داشتن ضرفیت باربری محوری، خمشی و پیچشی قابل توجه، در سازه های بلند با تعداد طبقات زیاد، و خصوصا در قاب های خمشی به شکل گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. در اتصالات گیردار خمشی، برای توزیع یکنواخت نیروهای تیر I شکل به ستون و جلوگیری از ناپایداری های موضعی اجزای ستون، در داخل ستون و در تراز بال های فوقانی و تحتانی تیر، ورق پیوستگی به کار می رود. اجرای ورق پیوستگی در داخل ستون قوطی شکل هزینه بالایی داشته و با مشکلات اجرائی همراه می باشد. در این پژوهش به دنبال معرفی یک اتصال جایگزین می باشیم که در این اتصال از ورق های جانبی در طرفین بال تیر استفاده می شود. برای بررسی رفتار اتصال پیشنهادی از تحلیل استاتیکی غیر خطی استفاده شده و در نرم افزار ANSYS رفتار چرخه ای مدل های پیشنهادی بررسی شده است. نتایج نشان می دهد مدل پیشنهادی بدون استفاده از ورق های پیوستگی رفتار لرزه ای مناسبی داشته و در تمامی مدل ها مفاصل خمیری در داخل تیر تشکیل یافته و هیچ نوع خرابی در ناحیه اتصال مشاهده نگردید.

  کلمات کلیدی: قاب خمشی فولادی، اتصال گیر دار، رفتار لرزه ای، ورق های جانبی، ورق پیوستگی، ستون قوطی

  نویسندگان: رویا پور علی (دانشجو کارشناسی ارشد سازه، دانشکده عمران دانشگاه تبریز)، مسعود حسین زاده اصل (استادیار، دانشکده عمران دانشگاه تبریز)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: پور علی، رویا؛ حسین زاده اصل، مسعود؛ ۱۳۹۵، بررسی رفتار لرزه ای اتصال گیردار با سخت کننده جانبی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع اتصالات ” با استفاده از نرم افزار ANSYS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی