جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی اثر ضخامت لایه ی مستعد روانگرایی بر پاسخ لرزه ای ساختگاه در اثر اعمال زلزله ی حوزه نزدیک
  201 views   در تاریخ: ۲۹ /مهر /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  از جمله عوامل موثر در خسارت های ناشی از زلزله، می توان به پدیده های مختلف ژئوتکنیکی از قبیل بزرگنمایی و تشدید امواج لرزه ای به هنگام عبوذر امواج از لایه های خاک اشاره کرد. در این رابطه، تغییرات ضخامت های لایه ای خاکی و مشخصات این لایه ها، از جمله پازرامترهای تاثیر گذار بر پاسخ لرزه ای ساختگاه می باشند. در این مقاله، به بررسی اثر ضخامت لایهی مستعد روانگرایی بر پاسخ لرزه ای ساختگاه، بر مبنای رفتار غیر خطی پرداخته شده است و در تحلیل های پارامتری، از داده های دو شتاب نگاشت حوزه نزدیک زلزله با بیشینه شتاب طرح ۰٫۴g استفاده شده است. همچنین با استفاده از ساختگاهی فرضی بر اساس پارامترهای معتبر، مدلسازی لایه های خاک انجام شد و سپس با استفاده از نرم افزار تفاضلات محدود FLAC و نرم افزار Seismosignal، مقادیر و نمودارهای شتاب سطح زمین، شتاب طیفی و نسبت اضافه فشار آب حفره ای (Ra) بدست آمده است. بر مبنای نتایج بدست آمده از تحلیل ها، مشاهده می شود که تغییرات ضخامت لایه ی مستعد روانگرایی، تاثیر قابل توجهی بر روی شتاب حداکثر زمین، شتاب طیفی و نسبت اضافه فشار آب حفره ای در پروفیل خاک مورد بررسی خواهد داشت.

  کلمات کلیدی: روانگرایی، پاسخ زمین، شتاب طیفی، نسبت اضافه فشار آب حفره ای، نرم افزار FLAC، زلزله ی حوزه نزدیک

  نویسندگان: سید رامین مهدوی (دانشجو کارشناسی ارشد ژئوتکنیک، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)، عسکر جانعلیزاده چوبستی (دانشیار دانشکده ی مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)، مبین افضلی راد (استادیار دانشکده ی مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: مهدوی، سید رامین؛ جانعلیزاده چوبستی، عسکر؛ افضلی راد، مبین؛ ۱۳۹۵، بررسی اثر ضخامت لایه ی مستعد روانگرایی بر پاسخ لرزه ای ساختگاه در اثر اعمال زلزله ی حوزه نزدیک، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” لایه های خاک ” با استفاده از نرم افزار FLAC همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی