جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تحلیلی و مقایسه ای رفتار ورق های فولادی تحت بار کششی با استفاده از روابط مقاومت مصالح و روش اجزای محدود
  270 views   در تاریخ: ۰۳ /مهر /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  روش اجزا محدود، جهت حل تقریبی معادلات دیفرانسیل حاکم بر محیط های پیوسته مورد استفاده قرار می گیرد. این روش در ابتدا به عنوان یک روش تحلیل تنش مطرح گردید و اکنون نیز به طور گسترده ای برای این منظور به کار میرود. علاوه بر این در بسیاری از کاربردهای مهندسی از قبیل هدایت حرارت، تراوش مایعات، دینامیک سیالات و میدان های الکتریکی و مغناطیسی، این روش جایگاه خود را یافته است. از سوی دیگر مباحث مرتبط با مکانیک جامدات یا مکانیک مصالح که در ایران اغلب با نام مقاومت مصالح از آن یاد می شود شاخه ای از علم مکانیک است که با استفاده از روشهای تحلیلی به بررسی و تعیین مقاومت و صلبیت و نیز پایداری ارتجاعی اعضای باربر می پردازد. در مطالعه ی حاضر، ضمن ارائه ی توضیحاتی کلی پیرامون روش اجزای محدود و نرم افزار Abaqus، یک ورق فولادی به روش اجزای محدود و با استفاده از نرم افزار Abaqus تحت بار کششی قرار می گیرد و تنش های ایجاد شده در آن با روابط متداول حاکم در مقاومت مصالح مورد بررسی قرار گرفته است و روند کامل مربوط به شبیه سازی و رفتار ورق نیز به طور کامل ارائه شده است. نتایج حاصل، نشان از تطابق مناسب بین روش مدلسازی اجزای محدود با روابط تئوری پرکاربرد ارائه شده در مقاومت مصالح، دارد.

  کلمات کلیدی: ورق فولادی، بار کششی، مقاومت مصالح، روش اجزای محدود

  نویسندگان: مبین کافی سیاه اسطلخی (دانشجوی کاردانی کارهای عمومی ساختمان، دانشکده تربیت دبیر فنی صومعه سرا)، حسین حبیب زاده ماشاتوکی (مدرس دانشکده تربیت دبیر فنی صومعه سرا)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی مهندسی عمران، معماری و طراحی شهری، دانشگاه کاسم باندیت، بانکوک، تایلند، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: کافی سیاه اسطلخی، مبین؛ حبیب زاده ماشاتوکی، حسین؛ ۱۳۹۶، بررسی تحلیلی و مقایسه ای رفتار ورق های فولادی تحت بار کششی با استفاده از روابط مقاومت مصالح و روش اجزای محدود، کنفرانس بین المللی مهندسی عمران، معماری و طراحی شهری، دانشگاه کاسم باندیت، بانکوک، تایلند.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع ورق های فولادی ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران —

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی