جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مدلسازی و مقایس اثرات زلزله حوزه دور و نزدیک (مطالعه موردی: زلزله طبس)

  چکیده

  شناخت اثر شرایط زمین شناسی محل و خاک بر شدت لرزش های زمین و خرابی ناشی از آن بسیار مهم می باشد زیرا شرایط محلی ساختگاه می تواند بر کلیه ویژگی های مهم حرکت نیرومند تاثیر گذار باشد. در این مقاله معرفی مساله و تعیین پارامترهای مختلف لایه های خاک، اثر زلزله طبس (که یکی از مخربترین زلزله های رخ داده در کشورمان می باشد) بر این لایه ها بررسی میشود. به این منظور، از نرم افزار اجزای محدود PLAXIS برای مدلسازی استفاده شده و شتاب نگاشت های به وجود آمده در نقاط مختلف لایه های خاک در اثر زلزله طبس (ثبت شده در ایستگاه طبس) که زلزله حوزه نزدیک محسوب می شود، بدست می آیند. همچنین جهت بررسی اثر فاصله تا مرکز زلزله، از نگاشت ثبت شده در ایستگاه کاشمر مربوط به زلزله طبس استفاده گردید تا با مقایسه نتایج دو ایستگاه کاشمر و طبس، اثر زلزله حوزه دور و نزدیک نیز مشخص شود. نتایج، بیانگر رفتار متفاوت لایه های خاک در اثر این دو نوع زلزله می باشند.

  کلمات کلیدی: اثر ساختگاه، زلزله طبس، زلزله حوزه نزدیک، زلزله حوزه دور، PLAXIS

  نویسندگان: عیسی شوش پاشا (عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)، علی حسن زاده (دانشجو دکتری خاک و پی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)، صادق رضائی (دانشجو دکتری خاک و پی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)

  محل و سال انتشار: نهمین کنگره ملی  مهندسی عمران دانشگاه فردوسی مشهد، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: شوش پاشا، عیسی؛ حسن زاده، علی؛ رضائی، صادق؛ ۱۳۹۲، مدلسازی و مقایس اثرات زلزله حوزه دور و نزدیک (مطالعه موردی: زلزله طبس)، نهمین کنگره ملی  مهندسی عمران دانشگاه فردوسی مشهد.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر می باشد؛ در صورت استفاده از آن، مشخصات صاحب اثر جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” رفتار انواع سازه ها در برابر زلزله با استفاده از نرم افزار PLAXIS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی