جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تحلیل غیرخطی و ارزیابی تأثیر سخت کننده در توزیع تنش چشمه اتصالات RCS در ستون های گوشه
  145 views   در تاریخ: ۰۹ /شهریور /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  مهمترین بخش در سازه های RCS، اتصالات آن ها می باشد. بطور کلی اتصالات سازه های RCS به دو دسته تقسیم می شوند: اتصال نوع تیر پیوسته و اتصال نوع ستون پیوسته. هدف در این مقاله تمرکز بر ناحیه چشمه اتصال در یک اتصال گوشه RCS از نوع ستون پیوسته می باشد که ستون آن لنگر دو محوره را تحمل می کند. بدین منظور ۶ اتصال RCS در نرم افزار ABAQUS با دو نوع سخت کننده موازی و قطری و با ضخامت های مختلف مدلسازی شده اند. نتایج حاصل از تحلیل نشان داد که سخت کننده های موازی عملکرد بهتری نسبت به سخت کننده های قطری از خود نشان می دهند، بطوریکه میزان ماکزیمم خرابی در بتن چشمه اتصال با سخت کننده موازی حدود ۶۰% کمتر از مقدار متناظر در سخت کننده قطری مشاهده شد و همچنین افزایش ضخامت در هردو نوع سخت کننده، باعث بهبود رفتار چشمه اتصال RCS در یک اتصال گوشه می شود. مشاهده شد که میزان تنش انتقال یافته به بتن تا جابجایی ۳% با افزایش ضخامت سخت کننده در هردو نوع اتصال حدود ۲۰% کاهش می یابد.

  کلمات کلیدی: چشمه اتصال، سازه RCS، سخت کننده موازی، سخت کننده قطری، توزیع تنش

  نویسندگان: علی عظیم زاده کلخورن (دانشجوی کارشناسی ارشد گرایش سازه، گروه مهندسی عمران، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان)، عبداله کیوانی صومعه (استادیار گروه مهندسی عمران، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان)، نادر هویدائی (استادیار گروه مهندسی عمران، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان)

  محل و سال انتشار: نهمین کنگره ملی مهندسی عمران دانشگاه فردوسی مشهد، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: عظیم زاده کلخورن، علی؛ کیوانی صومعه، عبداله؛ هویدائی، نادر؛ ۱۳۹۵، تحلیل غیرخطی و ارزیابی تأثیر سخت کننده در توزیع تنش چشمه اتصالات RCS در ستون های گوشه، نهمین کنگره ملی مهندسی عمران دانشگاه فردوسی مشهد.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر می باشد؛ در صورت استفاده از آن، مشخصات صاحب اثر جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع اتصالات با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی