جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی عددی پی نواری واقع بر ماسه مسلح شده با ژئوسل

  چکیده

  ژئوسل ها سلول های پلیمری سه بعدی هستند که به شکل شش وجهی به یکدیگر متصل شده اند و در خاک زیر پی استفاده می گردند. مکانیسم عمل ژئوسل محدود کردن حرکت جانبی خاک به دلیل عملکرد سه بعدی آن است. در این تحقیق، به مدلسازی مراحل ساخت و بارگذاری استاتیکی پی سطحی نواری مسلح شدن با ژئوسل در ۳ تراکم نسبی ۳۰، ۵۰ و ۷۰ درصد توسط روش اجزای محدود و با استفاده از نرم افزار PLAXIS 2D پرداخت شده است. جهت مدل سازی ماسه محصور شده توسط لایه ژئوسل، از توده ای ترکیبی (مدل ترکیبی معادل) با پارامترهایی معادل به دست آمده از آزمایش های فشاری سه محوری استفاده شده است. نتایج مدلسازی و تحلیل های انجام شده حاکی از آن است که در هر سه تراکم نسبی ۳۰، ۵۰ و ۷۰ درصد برای ماسه، تسلیح بستر ماسه ای منجر به کاهش نشست پی نواری شده که این کاهش با بیشتر شدن عرض لایه ژئوسل تا حدی مشخص ثابت می شود. همچنینی به منظور ارزیابی صحت روش عددی موجود، نتایج تحقیق حاضر، در دو حالت خاک غیر مسلح و خاک مسلح شده با ژئوسل، با نتایج آزمایشگاهی مقایسه گردید که تطابق قابل قبولی بدست آمد.

  کلمات کلیدی: ژئوسل، پی نواری، ظرفیت باربری، لایه معادل، روش اجزای محدود

  نویسندگان: عبدالحمید جهانگیری (دانشجو کارشناسی ارشد، گرایش خاک و پی، دانشگاه ازاد اسلامی واحد استهبان)، محمد رضا آروین (استادیار گروه مهندسی عمران، دانشگاه فسا)

  محل و سال انتشار: نهمین کنگره ملی  مهندسی عمران دانشگاه فردوسی مشهد، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: جهانگیری، عبدالحمید؛ آروین، محمد رضا؛ ۱۳۹۵، بررسی عددی پی نواری واقع بر ماسه مسلح شده با ژئوسل، نهمین کنگره ملی  مهندسی عمران دانشگاه فردوسی مشهد.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر می باشد؛ در صورت استفاده از آن، مشخصات صاحب اثر جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع پی با استفاده از نرم افزار PLAXIS 2D همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی