جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  اندازه گیری ارتفاع موثر خاکریز روی لوله های گاز تحت اثر بار دینامیکی ناشی از عملیات راهسازی
  308 views   در تاریخ: ۱۵ /تیر /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی حمل و نقل  

  چکیده

  در اجرای خطوط لوله گاز به دلیل ماهیت خاک و تماس لوله با آن تمهیدات بسیار زیادی در نظر گرفته می شود. در آیین نامه های طراحی و اجرایی IGS، ارتفاع خاکریز به تفکیک خاک سرندی و خاک معمولی تعیین شده و در طراحی و اجرای لوله های فولادی و پلی اتیلن استفاده می شود. این ضخامت ها بر اساس بارهای زنده و مرده به نحوی تدوین شده است که اثرات تیش در ضیخامت های تعیین شده از بین رفته و به لوله آسیبی نخواهد رسید. یکی از مواردی که در آیین نامه های اجرایی در مورد آن بحثی نشده تنش های ناشی از بارهای دینامیکی مانند غلتک های روسازی راه و یا حرکت قطار های سریع السیر می باشد. در بسیاری از موارد به دلیل تاسیس راهای جدید و یا عملیات تعمیر و نگهداری راه هایی که از روی خطوط لوله گاز عبور می کشد، این بار های دینامیکی می تواند باعث جداشدگی پوش لوله و یا آسیب دیدگی لوله و در نهایت نشت گاز شود. هدف از اجرای این پروژه اندازه گیری تنش ها و بررسی نحوه انتشار امواج ناشی از بار های دینامیکی در خاک و لوله های گاز می باشد به طوری که معیاری برای ارتفاع خیاکریز روی  لوله ها به تفکیک نوع پوش ، خاک و قطر لوله ها بدست آید. در این راستا، در این پرژوه ۳۰۰ نمونه شبیه سازی شده مورد تحلیل تنش به روش اجزای محدود قرار گرفته شد و نتایج حاصل از آن با ۱۲ نمونه آزمایش صحرایی صحت سنجی شد. نتایج نشان دهنده دقت و صحت نمونه های شبیه سازی شده بود که بر اساس آن یک مدل پیش بینی کننده ارتفاع خاکریز مبتنی بر رگرسییون چندجمله ای ارائه گردید.

  کلمات کلیدی: تحلیل دینامیک خاک، اندرکش خاک و لوله های گاز، خاکریز لوله های گاز، تش دینامیک، اجزای محدود

  نویسندگان: علی نادی (کارشناس ارشد عمران راه و ترابری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی)، سعید نادی ( استادیار گروه مهندسی نقشه برداری، دانشگاه اصفهان)، احمد حاج باقری (طراح خطوط لوله گاز، شرکت ملی گاز استان اصفهان، واحد مهندسی)، مسعود شاهپوری (کارشناس عمران، شرکت ملی گاز استان اصفهان، واحد مهندسی)

  محل و سال انتشار: دومین همایش بین المللی افق های نوین در مهندسی عمران معماری و شهرسازی و مدیریت فرهنگی شهرها، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: نادی علی، نادی سعید،حاج باقری احمد، شاهپوری مسعود، ۱۳۹۶، اندازه گیری ارتفاع موثر خاکریز روی لوله های گاز تحت اثر بار دینامیکی ناشی از عملیات راهسازی، دومین همایش بین المللی افق های نوین در مهندسی عمران معماری و شهرسازی و مدیریت فرهنگی شهرها.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” خاک ها ” با استفاده از نرم افزار PLAXIS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی