جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تحلیل جریان حاصل از دفلکتور بر جام پرتابی مثلثی به روش CFD

  چکیده

  مستهلک کننده های انرژی سازه هایی هستند که در انتهای سرریزهای و مجاری تحتانی سدها به منظور استهلاک انرژی ساخته می شوند. تا به حال، تحقیقات وسیع و گسترده ای در زمینه سرریزها و جام های پرتابی به انجام رسیده که مطالعات آزمایشگاهی و عددی بسیاری را شامل گردیده است. اما برای اولین بار توسط (Steiner et al. 2008) جام مثلثی معرفی شد. فرآیند تحقیقی موجود، به گونه ای است که به دلیل عدم وجود مدل فیزیکی، ابتدا توسط نرم افزار FLOW-3D مدل عددی بر اساس جام مثلثی بدون تیغه، تحلیل شده و سپس با داده های تجربی حاصل از آزمایشات (Steiner et al. 2008)، مقایسه می گردد. پس از راستی آزمایی و حصول اطمینان از درستی مدل عددی، سازه تیغه منحرف کننده (دفلکتور) بر روی مدل جام پرتابی مثلثی قرار داده می شود و خصوصیات هیدرولیکی، شامل پروفیل فشار و مسیر فوران پرتابی بررسی شده و عوامل موثر بر عمق نسبی جریان چرخشی در پایاب تعیین می گردد. جهت مدل سازی آشفتگی از مدل عددی RNG و برای شبیه سازی هندسی از روش حجم سیال VOF استفاده شده است.

  کلمات کلیدی: جام پرتابی مثلثی، استهلاک انرژی، مسیر پرتابی، دفلکتور، پروفیل فشار

  نویسندگان: حمید بحرینی (دانشجو کارشناسی ارشد آب و سازه های هیدرولیکی، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد)، هادی نامقی (استادیار و عضو هیات علمی دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: بحرینی، حمید؛ نامقی، هادی؛ ۱۳۹۵، تحلیل جریاى حاصل از دفلکتور بر جام پرتابی مثلثی به روش CFD، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” سرریز ها ” با استفاده از نرم افزار FLOW-3D همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی