جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی اثر تغییر الگوی گام های حفاری تونل با روش NATM در خاک رسی بر نشست سطحی با استفاده از مدل رفتاری کم کلی اصلاح شده
  383 views   در تاریخ: ۲۷ /فروردین /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات  

  چکیده

  از آنجایی که در مناطق شهری با توجه به رشد روز افزون جمعیت و نیاز به ساخت زیر بنا هایی برای حمل و نقل سریع و راحت نیاز به ساخت تونل می باشد. ساخت تونل در مناطق شهری از زیر ساختمان های متعددی عبور می کند و حفر تونل باعث ایجاد نشست هایی در سطح زمین می شود که این مقادیر باید کنترل شده باشد تا به سازه ها آسیبی وارد نشود، هدف این تحقیق بدست آوردن این نشست ها از طریق مدلسازی و راهکاری برای کاهش آن می باشد. امروزه برای آنالیز و طراحی تونل ها از روش های متعددی استفاده می شود که معمولا برای تونل هایی که در زمین های ریزدانه اجرا می شوند، بهترین روش استفاده از روش های عددی است. بررسی اثرات حفاری بر توزیع تنش ها در اطراف تونل ها و همچنین بررسی نشست های سطحی نیز در زمین های ریزدانه مسئله مهمی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. در این مقاله سعی بر بدست آوردن بهترین نوع گام حفاری در روش NATM با مدلسازی تونل در خاک رس با استفاده از نرم افزار المان محدود FLAC 2D می باشد، که در این مدلسازی حفاری به روش NATM بوده که در این روش مراحل حفاری هم از نظر زمان و هم از نظر ابعاد بایستی کوتاه باشد. در انجام این تحقیق مد نظر است که با بررسی گام های حفاری مختلف برای خاک رس، بهترین گزینه برای بررسی و مدلسازی تونل بدست آورد، همچنین نشست های قابل قبولی را بدست آوریم. همچنین مدلسازی با مدل های رفتاری کم کلی اصلاح شده انجام شده است.

  کلمات کلیدیتونل، NATM، گام حفاری ، نشست ، کم کلی اصلاح شده

  نویسندگان: حمیدرضا امیری (دانشجوی کارشناسی ارشد گروه ژئوتکنیک دانشگاه تربیت مدرس)، علی اکبر گلشنی (استادیار گروه ژئوتکنیک دانشگاه تربیت مدرس)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: امیری، حمیدرضا؛ گلشنی، علی اکبر؛ ۱۳۹۵، بررسی اثر تغییر الگوی گام های حفاری تونل با روش NATM در خاک رسی بر نشست سطحی با استفاده از مدل رفتاری کم کلی اصلاح شده، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.


  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع تونل ها ” با استفاده از نرم افزار FLAC 2D همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی