جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  معرفی مهار جایگذاری مستقیم با رویکرد استفاده در پایدارسازی خاک ساحل و دریا

  چکیده

  مهارهای منقار اردکی – Duckbill، دال ماهی – Manta Ray، و سفره ماهی – Stingray، مهارهای خاکی صفحه کوچک کوبشیDriven Tipping Plate هستند که به مقاومت خاک برای عکس العمل در برابر بارهای کششی وابسته می باشند. ویژگی و کاربردهای هر سه مهار به خواص خاک و اندازه سر مهار مونتاژی وابسته بوده و در ابعاد صفحه ی مهار و شکل آن متفاوت می باشند. مزیت اصلی این مهارها سهولت در عملیات نصب آنها بوده چرا که به حفاری یا تزریق دوغاب نیازی ندارند و به همین دلیل جابجایی یا دست خوردگی خاک اتفاق نمی افتد؛ از سوی دیگر این مهارها، با تجهیزات پنیوماتیک/ هیدرولیکی رایجی که به سهولت در سراسر جهان یافت می شود، به درون خاک کوبیده شده و مته یا پیچ نمی شوند. نصب این مهارها نسبت به مهارهای دوغابی به تجهیزات و نیروی انسانی کمتری نیاز داشته و به همین دلیل در نقاط با دسترسی محدود کاربردهای فراوانی دارند و از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می باشند، از طرف دیگر اجرای این مهارها در زیر سطح آب امکانپذیر است. تمام این عوامل سبب گردیده تا این مهارها کاربردهای فراوانی در پروژه های ساحلی و دریایی مانند اجرای سپر کوبی ها، دیوارهای دریایی، اسکله ها و سازه های شناور پیدا کنند. از این رو در این مقاله به بررسی این مهارهای مکانیکی پرداخته شده است تا بلکه با شناخت هرچه بیشتر آنها مقدمات طراحی و اجرای آن در کشور عزیزمان ایران فراهم شود.

  کلمات کلیدیمهارهای مکانیکی، منقار اردکی، دال ماهی، سفره ماهی، پروژههای دریایی

  نویسندگان: محمدعماد محمودی مهریزی (دانشجوی دکتری، دانشکده فنی و مهندسی، پردیس دانشگاه خوارزمی، تهران، ایران)، متین جلالی مقدم (دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مرکزی، ایران)، علی قنبری (استاد، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه خوارزمی، کرج، ایران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: محمودی مهریزی، محمدعماد؛ جلالی مقدم، متین؛ قنبری، علی؛ ۱۳۹۵، معرفی مهار جایگذاری مستقیم با رویکرد استفاده در پایدارسازی خاک ساحل و دریا، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی