جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  عملکرد زمین نرم بهسازی شده با ستون سنگی قرار گرفته در زیر فونداسیون صلب با استفاده ازPlaxis 3D

  چکیده

  ظرفیت باربری کم زمینهای نرم، نیاز به بهسازی تحت سربارهای زیاد را الزامی خواهد نمود. از اینرو با توجه به خاک محل روشهای مختلف بهسازی اعم از تراکمی، تثبیت با مواد شیمیایی و تسلیح با عناصر ژئوسنتتیک انتخاب میگردد. یکی از روشهای مناسب بهسازی در خاک نرم استفاده از روش تراکم با ستونهای سنگی میباشد. در مطالعه حاضر تحلیل عددی زمین نرم بهسازی شده با ستون سنگی مورد بررسی قرار گرفته است. تحلیل عددی با استفاده از نرم افزار المان محدود Plaxis 3D انجام گرفت. در این بررسی تاثیر چیدمان قرارگیری ستونها در زیر فونداسیون تحلیل شده است. نتایج حاصل از این مطالعه نشان داده است که با افزایش تعداد ستونها میزان نشست در یک سربار مشخص کاهش یافته است. همچنین جهت طراحی زمینهای بهسازی شده با این روش یک نمودار طراحی ارائه گردیده است. با استفاده از این نمودار میتوان میزان نشست زمین بهسازی شده را در نسبتهای مختلف ناحیه اصلاح شده بین ۱۰ تا ۳۰ درصد تعیین نمود.

  کلمات کلیدی: بهسازی، خاک نرم، ستون سنگی، Plaxis 3D

  نویسندگان: مهدی حاتمی (دانشجوی کارشناسی ارشد ژئوتکنیک، موسسه آموزش عالی سارویه، مازندران)، سید حسن گلمایی (دانشیار، عضو هیات علمی موسسه آموزش عالی سارویه، مازندران)، محمد جواد شعبانی (دانشجوی دکتری، مدرس دانشگاه طبری بابل)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: حاتمی، مهدی؛ گلمایی، سید حسن؛ شعبانی، محمد جواد؛ ۱۳۹۵، عملکرد زمین نرم بهسازی شده با ستون سنگی قرار گرفته در زیر فونداسیون صلب با استفاده ازPlaxis 3D، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع فونداسیون ها ” با استفاده از نرم افزار Plaxis 3D همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی