جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تأثیر مشخصات خاک بر طراحی دیوار قائم مسلح با ژئوسینتتیک ها

  چکیده

  استفاده از سیستم خاک مسلح با ژئوسینتتیک ها به دلیل کارایی زیاد آنها و به صرفه بودن استفاده آنها هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ زمانی مورد توجه بسیاری از کشور های جهان می باشد. در این مقاله مدلی که بیانگر اساس تکنیک خاک مسلح می باشد با استفاده از مدلسازی عددی به کمک نرم افزار تفاضل محدود FLAC ارائه می گردد. هدف از این تحقیق بررسی کفایت توصیه های آیین نامه ای برای دستیابی به طرح بهینه دیوار مسلح، با توجه به مشخصات خاک، براساس آیین نامه FHWA می باشد. در این مقاله به منظور مطالعه تأثیر متقابل خاک پارامتر هایی از جمله طول ژئوسینتتیک ها و مشخصات خاک از جمله وزن مخصوص خاک ϒ و زاویه اصطکاک داخلی خاک φ و همچنین زاویه اتساع Ψ مورد بررسی قرار گرفت. رفتار سیستم خاک مسلح با مسلح کننده های ژئوسینتتیکی در خاک های دانه ای با پارامتر های متداول مورد مطالعه قرار گرفته و بدین منظور دیوارهایی ارتفاع ۵ و ۱۱ متری به صورت قائم در نظر گرفته شده و رفتار سیستم در هر دیوار یکبار با مشخصات خاک دانه ای سست و بار دیگر با مشخصات خاک دانه ای متراکم مطالعه شده است. نتایج حاصل نشان می دهد که هر چه خاک متراکم تر، زاویه اصطکاک داخلی آن بیشتر و طول مسلح کننده ها بیشتر باشد میزان جابجایی دیوار و ماکزیمم نیروی کششی در مسلح کننده ها به ویژه در ترازهای پایینی کاهش می یابد.

  کلمات کلیدیخاک مسلح ، ژئوسینتتیک ها ، مشخصات خاک ، تحلیل استاتیکی

  نویسندگان: سیما فرجی مرجانلو (دانشجوی کارشناسی ارشد خاک و پی ، تبریز خیابان رسالت شهرک رازی)، اشرف ذکری (استادیار گروه مهندسی خاک وپی، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه غیر انتفاعی سراج)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: فرجی مرجانلو، سیما؛ ذکری، اشرف؛ ۱۳۹۵، بررسی تأثیر مشخصات خاک بر طراحی دیوار قائم مسلح با ژئوسینتتیک ها، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع خاک ها ” با استفاده از نرم افزار FLAC همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی