جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تاثیر استفاده از میراگرهای اصطکاکی بر برش پایه در سازه های فولادی دارای مهاربندی
  511 views   در تاریخ: ۰۶ /فروردین /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  یکی دیگر از روشهای کارآمد در مقاومسازی لرزهای سازهها استفاده از میراگرهای اصطکاکی به علت داشتن هزینه پایین و کارایی مناسب میباشد که یکی از متداولترین آنها میراگرهای اصطکاکی پال میباشد. با توجه به استفاده زیاد از مهاربندهای هم گرا (ضربدری) در این تحقیق سه قاب خمشی مجهز به مهاربند همگرا با تعداد طبقات ۵، ۸ و ۱۰ در حالت مجهز به میراگر اصطکاکی پال و بدون میراگر تحت هفت زوج شتاب نگاشت مختلف در نرم افزار SAP2000 تحت تحلیل تاریخچه زمانی غیرخطی قرار گرفتند. برای هر قاب بطور تقریبی ۱۴۰ تحلیل تاریخچه زمانی غیرخطی انجام شد. تحلیل تاریخچه زمانی غیرخطی در صورت وجود المان اصطکاکی با سختی بالا از سرعت بسیار پایینی در این نرم افزار برخوردار میباشد. در این تحقیق از ساختمان دارای مهاربندی ۵ طبقه جهت صحت سنجی استفاده شده است.لذا جهت بررسی عملکرد میراگر از قابلیت تحلیل سریع تاریخچه زمانی غیرخطی این برنامه استفاده گردید و مطابقت آن با تحلیل تاریخچه زمانی غیرخطی به روش انتگرال گیری مستقیم بررسی گردید. در این تحقیق اثر استفاده از میراگر با بکارگیری ۵ شاخص نشان داده شده است و نتایج حاکی از آن است که استفاده از میراگر اصطکاکی به میزان قابل توجهی از برش پایه می کاهد و با افزایش ارتفاع سازه این کاهش بیشتر میشود.

  کلمات کلیدیمیراگر اصطکاکی،برش پایه، شاخص کاهش برش پایه، شتاب نگاشت

  نویسندگان: مهدی پاشازانوسی (دانشجوی دکتری مهندسی سازه (دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس))، زهرا رجبی پور (کارشناس ارشد مهندسی سازه)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: پاشازانوسی، مهدی؛ رجبی پور، زهرا؛ ۱۳۹۵، تاثیر استفاده از میراگرهای اصطکاکی بر برش پایه در سازه های فولادی دارای مهاربندی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع میراگرها ” با استفاده از نرم افزار SAP2000 همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی