جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی ابعاد، موقعیت و شکل بازشو بر رفتار چرخه ای دیوارهای برشی فولادی به روش المان محدود
  199 views   در تاریخ: ۰۵ /فروردین /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  دیوارهای برشی فولادی (SSW)برای تحمل نیروهای جانبی زلزله و باد در ساختمانهای بلند در سالهای اخیر مطرح و مورد توجه قرار گرفته اند . این پدیده نوین که در جهان به سرعت رو به گسترش می باشد به دلیل مزایای زیاد دیوار برشی فولادی از جمله سختی، شکل- پذیری و اتلاف انرژی زیاد و همچنین اجرای آسان و کم هزینه آن، در ساخت ساختمانهای جدید و همچنین تقویت ساختمانهای کشورهای زلزله خیزی همچون آمریکا و ژاپن بکار گرفته شده است و از سال ۱۹۷۰ در بسیاری از ساختمانهای با اهمیت و بلند مرتبه بکار رفته است. وجود بازشو در دیوار برشی بنا به دلایل معماری اجتناب ناپذیر میباشد. از این رو تلاش برای تعیین موقعیت و ابعاد مناسب بازشو در دیوار برشی فولادی میتواند از اهمیت بالای برخوردار باشد. در مطالعه حاضر عملکرد ۱۱ مدل دیوار برشی با در نظر گرفتن تغییر در مساحت، جهت، تعداد، موقعیت و ابعاد مختلف بازشو تحت بارگذاری چرخهای مورد مقایسه و ارزیابی قرار گرفت.لازم به ذکر است، برای انجام مطالعات پارامتریک از نرم افزار اجزاء محدود ANSYS 15.0 بهره گرفته شده است.

  کلمات کلیدیدیوارهای برشی فولادی، موقعیت بازشو، ابعاد بازشو، رفتار چرخهای، نرم افزار المان محدود.

  نویسندگان: شیرین مهدی وند (دانشجوی کارشناسی ارشد، مهندسی عمران-سازه، موسسه غیرانتفاعی سراج)، نرگس عیسی زاده فر (استادیار گروه عمران، موسسه غیرانتفاعی سراج)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: مهدی وند، شیرین؛ عیسی زاده فر، نرگس؛ ۱۳۹۵، بررسی ابعاد، موقعیت و شکل بازشو بر رفتار چرخه ای دیوارهای برشی فولادی به روش المان محدود، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع دیوار برشی ” با استفاده از نرم افزار ANSYS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی