جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی تغییر مکان نسبی در سازه قاب خمشی فولادی طراحی شده به روش طراحی پلاستیک براساس عملکرد تحت اثر لرزه اصلی و پس لرزه
  290 views   در تاریخ: ۲۵ /اسفند /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  روش طراحی پلاستیک براساس عملکرد PBPD روشی نوین در طرح لرزه ای سازهها بوده که در آن با انتخاب مکانیزم تسلیم مطلوب و تغییر مکان نسبی هدف در آغاز طراحی، برخلاف روش های طراحی عملکردی مرسوم نیازی به فرآیند زمانبر تکرار جهت رسیدن به عملکرد مطلوب نیست. از طرفی زلزله های اخیر نشان داده اند که پس لرزه ها می توانند سطح آسیب یک ساختمان را پس از زلزله اصلی افزایش دهند و ایمنی جانی ساکنین را تهدید کنند، با این وجود هنوز هم خطر لرزه ای پس لرزه در آیین نامه های طراحی بطور صریح در نظر گرفته نشده است. در این مقاله به ارزیابی اثر پس لرزه بر روی قاب های خمشی فولادی طراحی شده به روش PBPD پرداخته شده است. نتایج نشان میدهد که تغییرمکان نسبی با اعمال پس لرزه نسبت به مقدار متناظر در زلزله اصلی افزایش یافته و در نظر نگرفتن پس لرزه ها میتواند عملکرد سازه را نادرست و در خلاف جهت اطمینان تخمین بزند.

  کلمات کلیدیلرزه اصلی، پسلرزه، طراحی پلاستیک براساس سطح عملکرد، تغییر مکان نسبی، قاب خمشی فولادی

  نویسندگان: غلامرضا عبدالهزاده (دانشیار دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)، علی محمد قلی پور (دانشجو کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)، احسان عمرانیان (دانشجو دکترا دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: عبداله زاده، غلامرضا؛ قلی پور، علی محمد؛ عمرانیان، احسان؛ ۱۳۹۵، ارزیابی تغییر مکان نسبی در سازه قاب خمشی فولادی طراحی شده به روش طراحی پلاستیک براساس عملکرد تحت اثر لرزه اصلی و پس لرزه، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی