جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای پل های چند دهانه با عرشه شاه تیر بتنی پیوسته
  441 views   در تاریخ: ۱۷ /اسفند /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  پل ها در خطوط ارتباطی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. به نحوی که چنانچه به هر دلیلی پلی تخریب گردیده و یا آسیب ببیند امکان بهره برداری از آن مسیر تا زمان تعمیر پل وجود ندارد. یک وسیله تصمیم گیری که استفاده از آن برای ارزیابی ریسک لرزه ای در حال گسترش است، منحنی های شکنندگی می باشد. هدف از این مطالعه، استفاده از یک روش تحلیلی برای تولید منحنی های شکنندگی برای یک پل جاده ای در استان مازندران می باشد. از آن جا که این منحنی ها برای برنامه ریزی های پیش و پس از زلزله استفاده می شود و به منظور افزایش قابلیت اطمینان آن ها در این مطالعه سعی شده از دقیق ترین روش های تحلیلی (آنالیز تاریخچه زمانی غیرخطی) و معتبرترین فرضیات مدلسازی استفاده شود. مدلسازی و تحلیل در بسته ی نرم افزاری اوپنسیس صورت می گیرد. با توجه به ویژگی های خاص زلزله های دور از گسل در این تحقیق اثرات این گونه زلزله ها روی پل با استفاده از منحنی های شکنندگی، بررسی شده است. با توجه به هندسه پل برای آنالیز دقیق، پل مورد نظر تحت اثر ۱۰۰جفت رکورد زلزله در جهت متعامد قرار گرفته است. مشاهده شده است که میانه ی شکنندگی (بر حسب g)، برای حدود خفیف، متوسط و شدید به ترتیب برابر ۰٫۱۶۶ ۰٫۲۵۵ و ۰٫۴۵۶ می باشد و برای حد تخریب کامل به میانه ی شکنندگی نمی رسد .

  کلمات کلیدیپل، مدلسازی اجزای محدود، زلزله های دور از گسل، تحلیل تاریخچه زمانی غیرخطی، منحنی شکنندگی.

  نویسندگان: علیرضا میرزا گلتبار (عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)، علی ناصری (دانشجوی دکترا، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)، یاسر محمودی پاتی (دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)، میعاد رزاقیان قادیکلائی (دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: میرزا گلتبار، علیرضا؛ ناصری، علی؛ محمودی پاتی، یاسر؛ رزاقیان قادیکلائی، میعاد؛ ۱۳۹۵، ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای پل های چند دهانه با عرشه شاه تیر بتنی پیوسته، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع پل ها “همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل  مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی