جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارائه مدل رفتاری دیوار آجری غیر مسلح با بازشو تقویت شده توسط FRP تحت بارگذاری جانبی
  757 views   در تاریخ: ۲۰ /بهمن /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  ساختمان های بنایی غیر مسلح قسمت عمده ساختمان ها را تشکیل می دهند بیشتر این ساختمان ها از نظر لرزه ای آسیب پذیر هستند. استفاده از پلیمرهای تقویت شده با الیاف FRP جهت بهبود رفتار سیستم مقاوم جانبی و حفظ ایستایی ساختمان های بنایی موجود در سالهای اخیر مطرح شده است. در این پژوهش، به بررسی تاثیر مشخصات هندسی و نحوه قرار گیری لایه های FRP بر مقاوم سازی دیوارهای با مصالح بنایی پرداخت شده است. دیوار آجری غیر مسلح با بازشو تقویت شده با FRP تحت بار درون صفحه ای توسط نرم افزار اجزاء محدود ABAQUS مدل شده است. این دیوار آجری در ابعاد واقعی مدل شده و تحت بار گذاری قائم و افقی به صورت استاتیکی غیر خطی قرار گرفت. صحت مدلسازی با مقایسه نتایج حاصله با آزمایش بار گذاری انجام شده توسط همین محققین مورد ارزیابی قرار گرفته است. بهبود مقاومت برشی و شکل پذیری به دلیل وجود FRP در گوشه های بازشو برای جلوگیری از ترک های برشی اشاره کرد که در بهبود مقاومت نهایی و شکل پذیری دیوار بنایی موثر می باشد.

  کلمات کلیدی: مقاوم سازی لرزه ای، دیوار بنایی غیر مسلح، بازشو، لایه FRP، آزمایش بارگذاری

  نویسندگان: وحید غلامی چنانی (دانشجو کارشناسی ارشد سازه، واحد کاشان، دانشگاه آزاد اسلامی، کاشان، ایران)، عباسعلی اکبرزاده مرشدی (استادیار واحد کاشان، دانشگاه آزاد اسلامی، کاشان، ایران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: چنانی، وحید غلامی؛ اکبرزاده مرشدی، عباسعلی؛ ۱۳۹۵، ارائه مدل رفتاری دیوار آجری غیر مسلح با بازشو تقویت شده توسط FRP تحت بارگذاری جانبی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” سازه های بنایی ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی