جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  یافتن مکان بهینه کمربندهای میانی در سازه های بلند به روش عملکردی
  59 views   در تاریخ: ۱۳ /خرداد /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  در سالهای اخیر با پیشرفت علم و فناوری و افزایش جمعیت، ساخت سازه های بلند به طور چشمگیری افزایش یافته است. روشهای سازه ای متنوعی برای ساخت این ساختمان ها پیشنهاد شده است. یکی از آنها سیستم کمربند میانی یا خرپای کمربندی است. با توجه به مزیتهای مهم این سیستم، اقبال به این روش در دهه اخیر بسیار زیاد شده است. با اینکه چندین سال است تحقیقات متنوعی درباره این سیستم انجام میشود اما هنوز نکات ناشناخته زیادی وجود دارد. یکی از نکات مهم در این سیستم، این است که کمربند میانی در چه تراز ارتفاعی قرار بگیرد تا بیشترین اثر را داشته باشد. مورد دیگر این است که چه پارامتری بهینه شود تا موارد گوناگونی مانند دریفت حداکثر طبقات، نیروی اعضا، تغییرمکان طبقه آخر و موارد متعدد دیگری بتوانند بهینه شوند. در این مقاله محل بهینه کمربند میانی در سازه فولادی با هسته بتنی را بر اساس روشهای عملکردی بررسی شده است. بر اساس نتایج به دست آمده برای سازهای با یک کمربند میانی، برای حداقل شدن دریفت حداکثر سازه، بهینه ترین محل کمربند میانی درحدود ۰٫۳۷ ارتفاع سازه از کف است. به علاوه محل بهینه کمربند بر اساس پریود اصلی سازه، تغییر مکان طبقه آخر و برش پایه هم به دست آمده است.

  کلمات کلیدی: سازه های بلند، خرپای کمربندی، کمربند میانی، مهار بازویی، کنترل دریفت

  نویسندگان: سیده مریم دشتی زند (کارشناس ارشد مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، دانشجوی دکتری عمران- سازه دانشگاه صنعتی شاهرود)، سید مهدی باغدار یزدی (سرپرست کارگاه پروژه بورس اوراق بهادار (شرکت تکناب))

  محل و سال انتشار: هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: دشتی زند، سیده مریم؛ باغدار یزدی، سید مهدی؛ ۱۳۹۶، یافتن مکان بهینه کمربندهای میانی در سازه های بلند به روش عملکردی، هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی