جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  کنترل پیچش لرزه ای در ساختمان های بتنی خسارت محدود مجهز به دیوار برشی تعمیر پذیر دارای حرکت گهواره ای

  چکیده:

  بررسی رفتار سازه ها در زمین لرزه های گذشته نشان می دهد که پیچش حاصل از نامتقارنی یکی از دلایل آسیب پذیری های شدید بوده است. با توجه به مزیت های روشهای نوین طراحی لرزه ای که در آنها از تجهیزات الحاقی استهلاک انرژی نظیر میراگرها به منظور کنترل پاسخها در زلزله استفاده می شود، میتوان به کنترل پیچش لرزه ای در سازه اقدام نمود. اما  زلزله های اخیر نشان داده اند که ساختمانهای بتنی تحت اثر زلزله دچار آسیب هایی میشوند که تعمیر آنها را بسیار دشوار و حتی غیر ممکن میگرداند لذا در این پژوهش به معرفی  سیستم نوینی پرداخته شده است که با استفاده از ساز و کار حرکت گهواره ای در دیوارهای برشی سازه، آسیب را به فیوزهای سازه منتقل میکند و باعث میشود سازه بتنی در حین زلزله و بعد از آن سازه اصلی ایمن باقی بماند و تعمیرپذیری بسیار سادهای داشته باشد. جزئیات دقیق اتصالات و طراحی و تحلیل غیر خطی این سیستم به صورت سه بعدی در نرم افزار ABAQUS  مورد تحلیل قرار گرفته است .پیچش در سازه از نوع جرم  متمرکز مدلسازی شده است و خروج از محوریت های ۵ و ۱۰ و ۲۰ درصدی در سازه بتنی دارای حرکت گهواره ای اعمالشده است . نتایج نشان دهنده این است که استفاده از این سیستم نوین در مقایسه با سازه های بتنی فاقد آن به طرز موثری آسیب وارده به سازه را کاهش داده و سازه بتنی مجهز به دیوار گهواره ای بدون خسارت باقی مانده است همچنین با تغییر IO نیروی پس کشیدگی کابلهای پس کشیده کنترل پیچش لرزه ای انجام شده است و سطوح عملکردی سازه نیز در ناحیه باقی مانده است. نتایج تنش های حاصله نیز بیانگر تمرکز خسارت در میراگرهای متصل به دیواربرشی دارای حرکت گهواره ای می باشد.

  کلمات کلیدی:ساختمان خسارت محدود ، دیوار برشی دارای حرکت گهواره ای،ABAQUS،تاریخچه زمانی غیر خطی 

  نویسندگان:محسن رستمی (گروه مهندسی عمران، واحدعلوم و تحقیقات ، دانشگاهآزاداسلامی،تهران،ایران) ، هانیه ایراندوست صانعی (گروه مهندسی عمران، واحدعلوم و تحقیقات ، دانشگاهآزاداسلامی،تهران،ایران)، عبدالرضا سروقدمقدم (گروه مهندسی عمران، پژوهشگاهبین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله ،تهران،ایران)

  محل و سال انتشار: سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، تهران، دانشگاه صنعتی شریف (تیر ۱۳۹۸)

  نحوه استناد: رستمی ، محسن ؛ ایراندوست صانعی ، هانیه ؛ سروقدمقدم ، عبدالرضا ؛ ۱۳۹۸ ؛ کنترل پیچش لرزه ای در ساختمان های بتنی خسارت محدود مجهز به دیوار برشی تعمیر پذیر دارای حرکت گهواره ای؛ سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، تهران، دانشگاه صنعتی شریف

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  برچسب ها:,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی