جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  کمانش ستون های فولادی پرشده با بتن
  749 views   در تاریخ: ۱۲ /بهمن /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  یکی از انواع ستون های مرکب، ستون فولادی پر شده با بتن می باشد. ستون CFT ، سیستمی است متشکل از بتن به عنوان هسته داخلی و فولاد به عنوان جدار خارجی که امروزه با توجه به دارا بودن مزایای زیاد کاربرد فراوانی دارد. تاکنون تحقیقات زیادی بر روی این ستون ها انجام گرفته که غالبا در مورد رفتار سازه ای ستون ها و میزان ظرفیت باربری آنها است.مبحث کمانش در ستون های تحت بارگذاری فشاری از جمله مباحث پرکاربرد و شاخص در حوزه مقاومت مصالح در رشته های عمران و مکانیک به شمار می روند. کمانش به معنای ناپایداری و از بین رفتن عضو، تحت تغییر شکلهای جانبی زیاد به علت نیرو ها یا تنش های فشاری می باشد. در این تحقیق میزان کمانش انواع ستون های CFT  در اشکال و شرایط تکیه گاهی مختلف ، بررسی مقاومت بتن پرکننده و همچنین تقویت شده توسط مقاطع فولادی، به وسیله روش اجزای محدود با کمک نرم افزار ABAQUS مدل گردید. جهت اطمینان از صحت مدل سازی اجزای محدود، نتایج حاصل از تحلیل های عددی ستون CFT با نتایج آزمایشگاهی موجود مقایسه شده و از درستی مدلسازی اطمینان حاصل شده است. نتایج تحقیق حاضر نشان می دهد که ستون CFT مربعی بار کمانش بیشتری را نسبت به نمونه مشابه دایره ای تحمل می کند.همچنین تقویت ستون CFT با مقاطع فولادی، میلگرد و یا سخت کننده سبب افزایش بار کمانش می شود.در رابطه با پارامترهایی نظیر شرایط تکیه گاهی و مقاومت بتن پرکننده نیز، مقدار بار کمانش ستون CFT به این موارد وابسته می باشد.

  کلمات کلیدیکمانش، ستون مرکب، اجزای محدود، ABAQUS

  نویسندگان: علی تمدن راد (دانشجوی کارشناس ارشد سازه.دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات خراسان رضوی،گروه عمران، نیشابور، ایران)، حسین خسروی (استادیار،عضو هیئت علمی گروه عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد نیشابور،ایران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: تمدن راد، علی؛ خسروی، حسین؛ ۱۳۹۵، کمانش ستون های فولادی پرشده با بتن، کمانش ستون های فولادی پرشده با بتن، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع ستون ها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی