جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  کاربرد خاکستر زباله شهری در بتن به عنوان جایگزین بخشی از سیمان و تاثیر آن بر خصوصیات مکانیکی بتن
  15 views   در تاریخ: ۱۶ /اردیبهشت /۱۳۹۸   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,آزمایشگاه,مقالات  

  چکیده

   امروزه یکی از چالش های مدیریتی و برنامه ریزی در بخش های شهری، صنعتی و کشاورزی، مدیریت بهینهی پسماندهای تولید شده در این بخش ها است. به همین جهت در کشورهای مختلف، تمرکز برنامه ریزی های توسعه ای و اقتصادی بر پایهی دستیابی به توسعه ی پایدار استوار شده است. یکی از ارکان توسعه ی پایدار، تلاش در کاهش کاربرد منابع اولیه ی طبیعی و نیز بازیافت و استفاده مجدد از پسماندها در کاربری های مناسب می باشد. پسماندهای تولید شده در هر منطقه و صنعت را می توان بر حسب متابع تولید آن ها به سه گروه عمدهی پسماندهای صنعتی، پسماندهای کشاورزی و پسماندهای شهری طبقه بندی نمود. استفاده از پسماندها و مواد ضایعاتی نه تنها باعث کاهش و بازیافت مناسب آن ها می گردد، بلکه با کاهش مصرف سیمان نیز به اقتصاد ساخت و محیط زیست نیز کمک خواهد کرد. با توجه به موارد مذکور می توان نتیجه گرفت که استفاده از این مواد خطرناک در صنعت سیمان و بتن اقدامی در جهت توسعه پایدار می باشد. در این مطالعه، ابتدا به بررسی پسماندهای صنعتی و ضایعات شهری و کشاورزی قابل استفاده در بستن به عنوان جایگزین سیمان پرداخته خواهد شد. سپس، ۶ نمونه مکعبی بتنی حاوی خاکستر زباله شهری که در زباله سوزها سوزانده شده اند، به عنوان جایگزین بخشی از سیمان با سطح جایگزینی مختلف صفر، ۵ و ۱۰ درصد در آزمایشگاه ساخته می شوند. پس از ساخت، نمونه ها به مدت ۲۸ روز در شرایط مخصوص نگه داری می شوند و پس از آن آزمایش مقاومت فشاری، اسلامی، و زمان گیرش پر نمونه های مکعبی (۱۵×۱۵×۱۵) انجام می شود. نتایج حاکی از آن است که افزایش درصد جایگزینی، موجب کاهش مقامت فشاری می شود.

  کلمات کلیدی: خاکستر زباله، بتن سبز، توسعه پایدار، آزمایش مقاومت فشاری

  نویسندگان: على وحیدیان (دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد لارستان نویسنده مسئول)، اکیر قیری (استادیار، گروه مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد لارستان)

  محل و سال انتشار: چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: وحیدیان، على؛ قیری، اکیر؛ ۱۳۹۷؛ کاربرد خاکستر زباله شهری در بتن به عنوان جایگزین بخشی از سیمان و تاثیر آن بر خصوصیات مکانیکی بتن، چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]  

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی