جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  پیش بینی مقاومت فشاری ۲۸ روزه بتن از طریق مقاومت ۷ روزه با استفاده از مدل منفرد شبکه عصبی مصنوعی و مدل هیبرید موجک – شبکه عصبی
  756 views   در تاریخ: ۲۹ /تیر /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: آزمایشگاه,مقالات  

  چکیده

  سازههای بتنی بر اساس مقاومت ۲۸ روزه طراحی میشوند. اندازهگیری مقاومت فشاری بتن در سن ۲۸ روز امری ضروری و در عین حال وقتگیر است. از این رو آیین نامه ها و منابع علمی برای صرفه جویی در زمان روابطی را پیشنهاد دادند تا به کمک آن در سنین ۱، ۳ و ۷ روز بتوان مقاومت ۲۸ روزه را پیشبینی کرد. امروزه از انواع مدلهای داده محور مانند شبکهی عصبی مصنوعی به منظور کشف روابط غیر خطی پیچیده بین متغیرهای مختلف استفاده میشود. اساس این مدل ها برقراری رابطه بین ورودیها و خروجیها بدون در نظر گرفتن فیزیک مسئله است. در این مقاله به مقایسهی دو مدل شبکهی عصبی مصنوعی منفرد و موجک – شبکه ی عصبی در پیشبینی مقاومت ۲۸ روزه با استفاده از مقاومت ۷ روزه و بدون در نظر گرفتن پارمترهای تاثیرگذار دیگر پرداخته میشود. به منظور کالیبراسیون دومدل نامبرده از الگوریتم فراکاوشی ژنتیک که اساس آن جستجوی استوکاستیک در فضای مسئله است، استفاده شدهاست. نتایج نشان می دهد تجزیهی سیگنال ورودی با استفاده از پیش پردازندهی موجک باعث بهبود نتایج پیشبینی خواهد شد.

  کلمات کلیدی: مقاومت فشاری بتن، شبکهی عصبی مصنوعی، تبدیل موجک، الگوریتم ژنتیک

  نویسندگان: علی راهداران (کارشناس ارشد عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران، مدیر کنترل کیفیت کارخانجات آزما بتن ماد)، شیرین پیران (کارشناس ارشد عمران دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، مشاورکنترل کیفیت کارخانجات آزما بتن ماد)

  محل و سال انتشار: سومین کنفرانس بین المللی معماری و شهرسازی پایدار دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: راهداران، علی؛ پیران، شیرین؛ ۱۳۹۵، پیشبینی مقاومت فشاری ۲۸ روزه بتن از طریق مقاومت ۷ روزه با استفاده از مدل منفرد شبکه عصبی مصنوعی و مدل هیبرید موجک – شبکه عصبی، سومین کنفرانس بین المللی معماری و شهرسازی پایدار دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات.

   © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و  صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به  ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

   

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی