جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  موقعیت بهینه سیستم قاب محیطی، هسته مرکزی، کمربند خرپایی و مهار بازویی با احتساب تغییرات ممان اینرسی قاب محیطی در ارتفاع
  497 views   در تاریخ: ۰۸ /اسفند /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  در این مقاله، رفتار سازه های بلند با سیستم ترکیبی قاب محیطی و هسته مرکزی همراه با مهار بازویی و کمربند خرپایی با احتساب تغییرات ممان اینرسی قاب محیطی در ارتفاع با استفاده از مدل پیوسته بررسی شده است. سازه قاب محیطی و هسته مرکزی در برابر بارهای جانبی بر اساس روش پیوسته با تیر طره با مقطع قوطی شکل مدل شده است. اثر مهاربازویی و کمربند خرپایی بر روی هسته مرکزی به صورت فنر پیچشی در محل قرار گیری سیستم مهار بازویی و کمربند خرپایی در ارتفاع سازه در نظر گرفته شده است. موقعیت بهینه مهار بازویی و کمربند خرپایی در سازه بلند با سیستم ترکیبی قاب محیطی و هسته مرکزی همراه با مهار بازویی و کمربند خرپایی بر اساس حداکثر نمودن انرژی جذب شده توسط فنر معادل در برابر بار جانبی گسترده یکنواخت در حالت صلب با در نظر گرفتن تغییرات سطح مقطع ستون های قاب محیطی در ارتفاع سازه محاسبه شده است. همچنین صحت روش پیشنهادی با نتایج بدست آمده از آنالیز کامپیوتری SAP2000 بررسی شده است.

  کلمات کلیدی: سازه بلند، قاب محیطی، هسته مرکزی، مهار بازویی و کمربند خرپایی، تغییرات سطح مقطع

  نویسندگان: حمید رئیسی (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری، دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، کرمان، ایران)، محسن ملکی نژاد (استادیار گروه سازه، دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری، دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، کرمان، ایران)، رضا رهگذر (استاد بخش مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه شهید باهنر کرمان، کرمان)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: رئیسی، حمید؛ ملکی نژاد، محسن؛ رهگذر، رضا؛ ۱۳۹۵، موقعیت بهینه سیستم قاب محیطی، هسته مرکزی، کمربند خرپایی و مهار بازویی با احتساب تغییرات ممان اینرسی قاب محیطی در ارتفاع، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع مهاربندها ” با استفاده از نرم افزار SAP2000 همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی