جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقایسه عددی عملکرد ستون های کامپوزیتی در برابر بارگذاری انفجاری
  2 views   در تاریخ: ۱۴ /آبان /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  در سالیان گذشته حملات تروریستی به وسیله ی مواد منفجره در نقاط مختلف جهان منجر به آسیب های جدی مالی و جانی گردیده است. بارهای دینامیکی بزرگی که بر اثر انفجار به وجود می آیند بسیار بزرگتر از بارهای معمول طراحی برای ساختمان ها می باشند و این یکی از مهم ترین دلایل وقوع فاجعه در انفجارها است. (از طرفی ستون یک عنصر کلیدی ساختمان است که در واژگونی ساختمان ها و سازه ها نقش مهمی دارد زیرا تمامی بارهای ساختمان ها و سازه ها به ستون وارد می شود، بنابراین ساختاری از ستون که بتواند مقاومت در برابر بارگذاری انفجاری را افزایش دهد باعث افزایش امنیت ساختمان ها و سازه ها می شود). تحلیل ها و بررسی ها بر روی پروفیل های فولادی و ورق فولادی محافظ بتن انجام می شود و ستون های کامپوزیتی در برابر بار انفجار با یکدیگر مورد مقایسه قرار می گیرند. در شروع کار با توجه به معادل سازی های انجام شده در مقطع بتنی و ورق فولادی در ستون های کامپوزیتی، شروع به جایگزین کردن مدل های معادل سازی شده اقدام نموده، که ۲ مدل جدید از ستون های کامپوزیتی ایجاد گردید. بارهای انفجار در سه فاصله مختلف از وسط ارتفاع ستون در حالت (چسبیده به ستون، ۰٫۵ متری و ۲٫۵ متری) از ستون کامپوزیت با بارهای مختلف بر حسب TNT در نرم افزار ABAQUS مدل گردیدند. نتایج شبیه سازی نشان داد، که در بین ۴ مدل از ستون های کامپوزیتی موجود، ستون های که دارای ورق فولادی محافظ با پروفیل فولادی دایره ای و مربعی بودند نسبت به ستون بتن مسلح با پروفیل H شکل در حدود ۸۵ درصد مقاومت بیشتری تحت جابجایی در بارگذاری انفجار داشته است، و پس از انفجار ستون کماکان پایدار است.

  کلمات کلیدی: بارگذاری انفجار، ستون های کامپوزیتی، ورق فولادی محافظ، پروفیل های فولادی، ABAQUS

  نویسندگان: ولی الله تقوی (کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد واحد شاهرود، ایران)، ابوذر میرزاخانی (استادیار گروه عمران،دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود، شاهرود، ایران)، محمّد تاجی (استادیار گروه معدن، دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود، شاهرود، ایران)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: تقوی، ولی الله؛ میرزاخانی، ابوذر؛ تاجی، محمّد؛ ۱۳۹۶، مقایسه عددی عملکرد ستون های کامپوزیتی در برابر بارگذاری انفجاری، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع ستون ها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی