جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقایسه ضریب رفتارسیستم دیوارهای برشی فولادی و بادبندهای بزرگ مقیاس درسازه های بلند فلزی به روش اجزای محدود
  309 views   در تاریخ: ۰۵ /آبان /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  سازه ها معمولاً در مواجه با زلزله های بزرگ ورود به ناحیه پلاستیک را تجربه می کنند اما به دلیل پیچیدگی انجام تحلیل های غیر خطی اکثر آیین نامه ها تلاش می کنند تاثیر ورود سازه به مرحله پلاستیک را بوسیله پارامتری به نام ضریب رفتار منظور نمایند و با اعمال این ضریب، استفاده از تحلیل خطی را به جای تحلیل غیر خطی مجاز شمارند. در این پژوهش به تعیین ضریب رفتار سیستم های نوین دیوارهای برشی فولادی و بادبندهای بزرگ مقیاس در سازه های بلند فلزی خواهیم پرداخت و همچنین تاثیر ارتفاع سازه ها را بر این ضریب مورد بررسی قرار می دهیم. بدین منظور ۶ نمونه شامل قاب های ۲۰، ۳۰ و ۴۰ طبقه، دارای پنج دهانه در نظر گرفته و نمونه ها با ، فرض مصرف فولاد یکسان یکبار به صورت سیستم دوگانه قاب خمشی فولادی متوسط با دیوار برشی فولادی و باردیگر به صورت سیستم دوگانه قاب خمشی فولادی متوسط با مهاربندهای بزرگ مقیاس طراحی شدند و پس از مدلسازی در نرم افزار ABAQUS و تعیین نمودار بار- تغییرمکان جانبی به ارزیابی ضریب رفتار سیستم ها پرداختیم. نتایج نشان می دهد که ضریب رفتار سیستم دیوارهای برشی فولادی بین ۵۰ تا ۷۵ درصد بیش از بادبندهای بزرگ بوده و با افزایش ارتفاع ضریب رفتار در هر دو سیستم کاهش یافته اما میزان کاهش در سیستم دیوارهای برشی فولادی بیشتر است.

  کلمات کلیدی دیوارهای برشی فولادی، ابربادبندها، تحلیل استاتیکی غیرخطی، ضریب رفتار، اجزای محدود

  نویسندگان: امید ابوترابی (دانشجوی کارشناسی ارشدعمران سازه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز)، میکائیل یوسف زاده (استادیارگروه عمران دانشکده فنی مهندس یدانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز)، عبدالرحیم جلالی (استادیارگروه عمران دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تبریز)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران و معماری تبریز، (۱۳۹۲)

  نحوه استناد: ابوترابی، امید؛ یوسف زاده، میکائیل؛ جلالی، عبدالرحیم؛ ۱۳۹۲، مقایسه ضریب رفتارسیستم دیوارهای برشی فولادی و بادبندهای بزرگ مقیاس درسازه های بلند فلزی به روش اجزای محدود، کنفرانس بین المللی عمران و معماری تبریز.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع دیوار برشی ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی