جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقایسه رفتار لرزه ای مهاربند های زانویی مختلف با استفاده از مفاهیم انرژی
  359 views   در تاریخ: ۱۸ /اسفند /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  در دو دهه اخیر به دلیل وقوع زلزله های مخرب و مرگبار در دنیا توجه مهندسین سازه و زلزله به ارزیابی رفتار واقعیتر سازه ها در حین زلزله و پیشبینی خسارات ناشی از آن و همچنین ماهیت خود زلزله بیشتر جلب شده است. بررسی عملکرد سازهها بر اساس مفاهیم انرژی، رفتار واقعیتری از سازهها را نشان می دهد. از آنجا که سازه های با مهاربند زانویی توانایی بالایی در اتلاف انرژی دارند، بررسی عملکرد این نوع سازه ها بر اساس مفاهیم انرژی حائز اهمیت فراوانی می باشد. دراین تحقیق ابتدا سازه هایی با ۴ نوع کلی از مهاربندهای زانویی را در ارتفاع ۵، ۱۰، ۱۵ و ۲۰ طبقه به صورت سه بعدی توسط نرم افزار ETABS طراحی نموده سپس مدل های مورد نظر را بوسیله نرم افزار PERFORM 3D تحت شتاب نگاشت زلزله های مختلف مورد تحلیل لرزه ای قرار می دهیم تا میزان انواع انرژی های موجود در سازه را با هم مقایسه کرده و بهترین نوع مهاربند را از نظر عملکرد لرزه ای مشخص نماییم. نتایج این تحقیق حاکی از آن است که در سازه های بلندتر توانایی المان زانویی در اتلاف انرژی کاهش می یابد. همچنین در بین مدل های بررسی شده از نظر عملکرد لرزه ای مهاربند زانویی قطری دوطرفه در رتبه اول، مهاربند های زانویی شورون، ضربدری و قطری یکطرفه به ترتیب در رتبه های دوم تا چهارم قرار گرفتند.

  کلمات کلیدیاتلاف انرژی، مهاربند زانویی، عملکرد لرزه ای، پارامتر لرزه ای

  نویسندگان: رضا یحیی پور (دانشجوی کارشناسی ارشد عمران-زلزله، گروه مهندسی عمران، دانشگاه شمال، آمل)، سید محمد سید پور (استادیار گروه مهندسی عمران، دانشگاه شمال، آمل)، محمد شامخی (استادیار گروه مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی شاهرود)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: یحیی پور، رضا؛ سید پور، سید محمد؛ شامخی، محمد؛ ۱۳۹۵، مقایسه رفتار لرزه ای مهاربند های زانویی مختلف با استفاده از مفاهیم انرژی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع مهاربندها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی