جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقایسه برش های بدست آمده از روش های تحلیل استاتیکی و دینامیکی درسازه های منظم و نقد و بررسی روابط آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله ایران
  257 views   در تاریخ: ۱۷ /مهر /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  استفاده از روشی به منظور تحلیل ساختمان مختلف تحت اثر نیروی زلزله از اهمیت بسزایی برخوردار است. به دلیل فرضیات و روابط متفاوت روش های مختلف تحلیل از یک سو و پیچیدگی و رفتار های متفاوت ساختمان های مختلف از سوی دیگر، میزان دقت انواع روش های تحلیل در هر ساختمان متفاوت م یباشد. از این رو نتایج بررسی و مقایسه انواع روش های تحلیل در ساختمان های مختلف با یکدیگر و شناخت قابلیت ها و نقاط ضعف آنها می تواند در انتخاب روشی مناسب به منظور تحلیل ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرد. در این تحقیق سعی شده است تا با استفاده از نرم افزار ETABS V 9.5.0، روش های تحلیل استاتیکی معادل و تحلیل دینامیکی طیف استاندارد و طیف ساختگاه بر روی ساختمان های مختلف با یکدیگر مقایسه شوند، بدین منظور از ۶ عدد ساختمان بتنی با تعداد طبقات بین ۵ تا ۱۵ طبقه و دارای سیستم قاب خمشی متوسط بتنی در دو راستا، که در گروه سازه های منظم بر اساس ضوابط استاندارد ۲۸۰۰ زلزله ایران قرار داشتند، استفاده شده است و به وسیله ی روش های تحلیل استاتیکی معادل، تحلیل دینامیکی طیف استاندارد و تحلیل دینامیکی طیف ساختگاه، تحلیل شده و برش های حاصل از این تحلیل ها با یکدیگر مورد مقایسه قرار گرفته است. هدف از این کار این است که نشان داده شود بر اساس بند ۲-۴-۲ آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله ایران (اصلاح مقادیر بازتاب ها)، بهتر است از کدام طیف جهت تحلیل ساختمان ها استفاده شود و برش پایه ی حاصل از کدام طیف در صورت افزایش تعداد طبقات به عدد واقعی نزدیکتر م یباشد و همچنین اصلاح مقادیر بازتاب ها چه تغییری در چه بازه طبقاتی پیدا می کند. نتایج مطالعات بر روی سازه های منظم نشان می دهد که برش های پایه بدست آمده از تحلیل طیفی ساختگاه به عدد واقعی نزدیکتر است و همچنین مقادیر اصلاحی بازتابها در صورت افزایش تعداد طبقات، افزایش می یابد.

  کلمات کلیدی: برش استاتیکی معادل، برش دینامیکی طیف استاندارد، برش دینامیکی طیف ساختگاه، سازه های منظم، آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله ایران

  نویسندگان: افشین زرینچه (دانشجوی کارشناسی مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحدملارد)، کوروش باقری (عضو هیئت علمی و مدیرگروه عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحدملارد)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران و معماری تبریز، (۱۳۹۲)

  نحوه استناد: زرینچه، افشین؛ باقری، کوروش؛ ۱۳۹۲، مقایسه برش های بدست آمده از روش های تحلیل استاتیکی ودینامیکی درسازه های منظم و نقد و بررسی روابط آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله ایران، کنفرانس بین المللی عمران و معماری تبریز.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی