جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقایسه المان های پوسته ای آباکوس در تحلیل غیرخطی هندسی پوسته ها
  122 views   در تاریخ: ۲۷ /دی /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده
  برای حل مسائل حاکم سه روش کلی وجود دارد که عبارتند از: روش تجربی یا آزمایشگاهی، روش تحلیل دقیق و روش عددی. روشهای عددی یکی از پرکاربردترین شیوه های مورد استفاده در حل مسائل مهندسی میباشند. روش اجزای محدود یکی از شناخته شده ترین شیوه های حل عددی مسائل است. نرم افزار ABAQUS مجموعه ای از برنامه های شبیه سازی قدرتمند مهندسی است که برپایه ی روش اجزای محدود بنا شده است. برای مدلسازی پوسته ها در آباکوس میتوان از المانهای مثلثی ۳یا ۶ گرهی و یا مستطیلی ۴ یا ۸ گرهی و یا ترکیبی از آنها استفاده کرد. آباکوس برای تحلیل از روش طول قوس استوانه ای استفاده میکند. توانایی این المانهای پوست های در تحلیل غیرخطی هندسی پوسته ها با یکدیگر مقایسه میشوند. چندین مثال معروف به کار میرود. هر یک از این مثال ها با انواع المانهای پوسته ای آباکوس تحلیل می شوند. برای هر یک، تعداد المانها، تعداد گره ها، تعداد نقاط همگرا شده روی نمودار بار- تغییرمکان، تعداد تکرارها و زمان رسیدن به پاسخ در جداولی نشان داده میشود. علاوه بر این، برای هر یک از نمونه ها، نمودار بار- جابجایی می آید. نتایج نشان دادند که خانوادهی المانهای S4 برتر از سایر المانها هستند. در این بین، المان S4  از المانهای S4R و S4R5 کاراتر بود؛ به گونهای که در تمام نمونه ها توانایی رسیدن به پاسخ را داشت. در مثالهایی که هر سه نوع این المانها توانایی رسیدن به پاسخ را داشتند، المان S4R  دقت و سرعت بالاتری داشت. به عبارت دیگر، تعداد نقاط همگرا شده روی نمودار بار- جابجایی برای این المان بیشتر بود که دقت بالای آن را نشان میدهد. از طرف دیگر، زمان رسیدن به پاسخ برای آن کمتر بود که نشان دهندهی سرعت بالای المان S4R در یافتن پاسخ میباشد.

  کلمات کلیدی: تحلیل غیرخطی هندسی، نمودار بار- جابجایی، پوسته، المان، آباکوس

  نویسندگان: علی زحمتکش (ستادیار بخش مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد فردوس)، احسان ترابی (دانشجوی کارشناسی ارشد، گرایش سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد فردوس)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی مهندسی عمران، معماری و طراحی شهری، دانشگاه کاسم باندیت، بانکوک، تایلند، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: زحمتکش، علی؛ ترابی، احسان؛ ۱۳۹۶، مقایسه المان های پوسته ای آباکوس در تحلیل غیرخطی هندسی پوسته ها، کنفرانس بین المللی مهندسی عمران، معماری و طراحی شهری، دانشگاه کاسم باندیت، بانکوک، تایلند.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” پوسته ها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی